Kemal Okuyan 28 Ocak’ta Antalya’da

0

Kemal Okuyan, “Bu karanlıkla ya hesaplaşacağız ya o karanlığın parçası olacağız” dedi.

Son günlerde yaptığı açıklamalarla siyasetin gündemine oturan Türkiye Komünist Partisi (TKP) Genel Sekreteri Kemal Okuyan, seçim çalışmaları kapsamında 28 Ocak Cumartesi Günü Antalya’ya geliyor.

Kemal Okuyan, “TKP Gelir Her Şey Değişir” sloganıyla yurt genelinde başlatılan seçim toplantılarına 28 0cak Cumartesi Günü Saat 19.00’da Konyaaltı Cemevi Konferans Salonu’nda yapılacak toplantıyla devam edilecek.

Kavaklı Semt Evi’nden araç kaldırılacak

Manavgat TKP ilçe başkanlığı partililerle birlikte toplantıya katılmak isteyen vatandaşlar için Kavaklı Semt Evi önünden saat 17.00’de araç kaldıracak.

Toplantıya katılmak isteyen vatandaşların kendilerine ulaşmalarını isteyen TKP yöneticileri irtibat olarak Kavaklı Semt Evi’nin aranabileceğini söyledi. İletişim: 0536 605 05 14

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Enver Aysever’e konuk olduğu televizyon programına konuk oldu.

Okuyan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

              “Bizim sözümüz değerlidir”

  • 100 yıl önceki ileriye doğru hamle yerini korku bir çürüme, yoksulluk ve karanlığa bırakmış durumda.
  • Türkiye’de umudu bütünüyle karartamadılar. Yurtseverliği, laikliği savunanların; AKP Türkiye’sine TÜSİAD sermayesinin pervasızlığına itiraz edenlerin sayısı artmaya başladı. Bu karanlıkla ya hesaplaşacağız ya o karanlığın parçası olacağız.
  • TKP kendisi veya yakın müttefikleriyle savunduğu program ve ilkeler doğrultusunda toplumsallaşmadan başka bir siyasi hareketin seçmenine yaslanarak parlamentoya girmeyi etik bulmuyor. Biz meclise gireceğiz, ama başkalarının lütfuyla değil.
  • Muhalefet karşı-devrimci bir aday çıkarırsa buna tepkimiz çok sert olur. Kimse ne kadar oyları var demesin, bizim sözümüz değerlidir.