“Zengin toprakların fakir insanları olmayı hak etmiyoruz”

0

Manavgat Ziraat Odası Başkan Adayı Denizyaka Muhtarı Şener Eren seçim çalışmaları kapsamında delegeler ile çiftçi ve üreticilere hitaben bir mektup kaleme aldı. Eren kaleme aldığı yazısında, “ Zengin toprakların fakir insanları olmayı hak etmiyoruz” dedi.

“Bu köhnemiş zihniyete dur demenin artık zamanı gelmedi mi? Diye de soran MZO Başkan Adayı Şener Eren, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Kardeşim,

Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek Manavgat Ziraat Odası seçimi kritik bir öneme sahiptir. Bu seçimdeki tercihiniz önümüzdeki yılların üretici ve çiftçisinin yanı sıra ilçemizdeki tarımın geleceğini de belirleyecektir.

Delege seçiminde yaşanan haksızlıkları, hukuksuzlukları ve gasp ihlallerini yeniden hatırlatmama gerek yok. Çünkü hepimiz oradaydık. Delege seçiminin demokratik bir ortamda gerçekleşmediğine her birimiz bire bir şahidiz.

Ama bir takım bahaneler arkasına sığınarak ortak evimiz olan Ziraat Odamıza gönül koyacak değiliz. Ancak evimizi hor kullanan anlayışa karşı birlik ve beraberlik içerisinde karşı çıkacağız.

Manavgat, iklimi, ürün çeşitliliği, kendine yeterli potansiyeli ile tarım düzeninde önemli ilçeler arasında yer alabilir. Üretirse açlık, kıtlık olmaz. Üretmezse açlık da olur, kıtlık da olur. Mevcut oda yönetimi bugüne kadar tarımı geniş alanlara yayacak, çiftçilerimizi refaha kavuşturacak politikalar üretmedi, geliştirmedi.

Manavgat, yaşadığı ekonomik krizde tarımın gücünden yararlanmak yerine tarımı yok etmeye çalışıyor. Bu vurdumduymazlıkta en büyük pay elbette üreticimize, çiftçimize dinamizm ve işlerlik kazandırmayan körelmiş oda yönetimi yapısıdır.

Bu köhnemiş zihniyete artık dur demenin artık zamanı gelmedi mi?

Bugüne kadar yaptıkları ya da yapamadıkları için teşekkür etmenin zamanı gelmedi mi?

Kendi evimizde, odamız da, bu kocaman ailenin bir bireyi olarak söz söyleme, hakkımızı arama vakti gelmedi mi?

Ekip arkadaşlarımızla birlikte bu sorunların tümünü kısa sürede çözecek projelerimizi çok yakın zamanda sizlerle paylaşacağız.

Çiftçilerimizin, üreticilerimizin geleceğine yönelik en güçlü desteği vermeye devam edeceğinize inancım tamdır.

Nerede bir çiftçimiz, bir üreticimiz varsa biz oradayız düsturuyla hareket edeceğimizden kuşku duymamanız en büyük dileğimizdir.

Sizleri desteğiyle ve sizlerden aldığımız güçle, sorunların üstesinden gelecek bir çalışmayla her çiftçimizin gurur duyduğu bir oda yapılanmasını inşa edeceğimize söz veriyoruz.

Unutulmamalıdır ki;

 ‘Zengin toprakların fakir insanları olmayı hak etmiyoruz…’

Yeni yıla girdiğimiz bu yakın zamanda ailenizle, sevdiklerinizle, dostlarınızla umutlu bir yıl geçirmeniz dileğiyle, sağlık ve esenlik dilerim.

Yeni yılda değişmek, değiştirmek senin elinde…”

Sevgi ve Saygılarımla