“Bizler sizin için buradayız..”

0

Manavgat Karakaya Mahallesi’nden Lefke Avrupa Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünden mezuniyete uzanan dirençli bir yaşam öyküsü.

Fizyoterapist Sinem Şahin Çınar Aşağı Hisar Mahallesi 4502 Sokak No: 12 Z2 Özel İlgi Koleji Yanı adresinde açtığı muayenesinde, ağrısız bir yaşam için 7’den 77’ye her kuşağa sağlık hizmeti vermenin gururunu yaşıyor.

Ağrısız bir yaşam

Fizyoterapistin hastalık, sakatlık, yaralanma veya yaşlanmayla ortaya çıkan fiziksel zorlukları olan hastaların hareketlerinin iyileştirilmesine yardım ettiğini söyleyen Sinem Şahin Çınar, “Masaj gibi manuel terapiler, terapötik egzersiz ve elektroterapi yöntemlerini kullanarak tedavi programlarını tasarlayıp hastaların sağlıklı, ağrısız bir yaşam sürdürülebilmeleri tek hedefimiz. Bunun için teknolojinin son ürünü aletlerle Manavgatlıya hizmet vermenin gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

3D Boyutlu Skolyoz Tedavisi

Fizik tedavi yöntemleriyle süreç içerisinde tedavi edilebilecek hastalıkların ameliyatla tedaviye yönlendirilmesinin hastada kalıcı hasarlar oluşturabileceğine dikkat eden Çınar, “Ameliyat hastanın tüm alternatif tedavileri denedikten sonra vereceği son karar olmalıdır. Elbette bu genel hastalıklar için geçerli değildir. Burada bahsettiğim fizik tedavi dallarını ilgilendiren hastalıklarla ilgilidir. Örneğin 3D boyutlu Skolyoz tedavisinde omurganın normal eğriliğine ulaşma yüzdesi, ameliyat yüzdesinin çok üzerindedir.” dedi.

Spor ve beslenme önemli

Her ne koşulda olursa olsun spor yapmanın ve beslenmenin önemine vurgu yapan Fizyoterapist Sinem Şahin Çınar, “Hiçbir hasta içinde bulunduğu duruma karamsar gözle bakmamalı. Hasta yeter ki iyileşme arzu ve umudunu yitirmesin. Umutsuzluk iyileşmeyi engelleyen en önemli etkenlerden biridir. Siz yeter ki iyileşmek için doktorunuza yardımcı olun. Biz sizin için buradayız.” Dedi.

Fizyoterapist Sinem Şahin Çınar yeni açtığı muayenehanesinde günümüzde kronikleşen hastalıklarımıza karşı şu tedavi çeşitliliğiyle hizmet vermektedir.

Tedavi Çeşitliliği

3D Boyutlu SKOLYOZ Tedavisi ( Omurga Eğriliği)

Reformer Pilates

Kilinik Pilates

Hamile Pilatesi

Manuel Terapi

Bel ve Boyun Fıtığı

Klinik Masaj

G5 Masajı

Ortopedik Rehabilitasyon

Nörolojik Rehabilitasyon

Hacamat ve Kupa Masajı (Şişe Çekme)

Kinezyolojik Bantlama

Kuru İğneleme ve Akapuntur

Manuel Lenf Drenaj (LENFÖDEM)

 “Ekonominizi dert etmeyin”

Manavgat’ın kızı olarak, bu kentin kendisine kattığı artı değerleri bu kentin insanlarıyla paylaşmanın zorunluluk olduğuna inandığını söyleyen Çınar, “.Hiçbir hastamız bu tedavilere ekonomik gücümüz yetmez diye kaygıya duymasın. Bu kente karşı dolayısıyla burada yaşayan insanlara karşı hem sorumluluğumuz hem de duyarlılığımız var. Öncelikli hedefimiz sizin sağlığıdır. Sizler varsanız, bizler varız” diyerek sağlıklı ve huzurlu bir yaşam temennisinde bulundu.