MANAVGAT Belediyesi kendini dövdürmez!

0

Bir kurumu, bir derneği ve hatta oturduğunuz apartmanı bile yönetmeye talip iseniz yöneteceğiniz yer hakkında bilgi sahibi olmak zorundasınızdır. Bilmemek ayıp değil. Araştırmamak, sorup öğrenmemek ayıp!..

Hele hele binlerce insanı ve bir kenti ekonomik olarak ilgilendiren bir konuda sorumlu yönetici gibi davranıp, gereğini yapmaz iseniz bu daha da büyük bir ayıp…

Manavgat Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği başkan ve de yöneticilerinin iş bilmezlikleri Manavgat’ta uzun sürecek bir tartışmanın sönmüş ateşini tutuşturdu.

Bu gazı havaya salanlar yanar

Havada adını bilmediğimiz bir gaz kokusu var. Bu koku etrafa yayılıp alev aldığı zaman burada yanan Manavgat Belediyesi değil, bu gazı havaya salanlalar yanar…

Yapımı devam eden Yeni hal projesinin Manavgat’ın ihtiyaçlarına cevap veremeyeceği hemen hemen herkesin bilgisi dâhilinde. Kimse buna itiraz etmiyor. Ancak proje uygulanmaya başladığında buna müdahale etmeyen hal yönetiminin de aciz davranışlar sergilemesini de kimsecikler tasvip etmiyor.

Bu işi bilenlere danışılmalıydı

Bilmiyorsanız bilenlere danışın dememiz ondan. Manavgat halinde 3 kuşaktır hal komisyonculuğu yapan insanlar var. Halciliğin kitabını yazacak kadar bilgi birikimine sahipler.

Hadi bunlarla bir araya gelip ortak hareket etmek aklınıza gelmedi diyelim. Bugüne kadar desteğini sizden esirgemeyen Manavgat Belediyesi var, Ziraat Odası var. Hiç mi bu kurumlardan görüş almayı, akıl almayı düşünmediniz mi?

Antalya Büyük Belediyesi yetkilileriyle defalarca görüştüm. Projeyi anlattıklarını hiçbir itiraz gelmediğini defalarca yinelediler.

Projeyi okuyamadıysanız, anlamadıysanız bir mimara bir mühendise sormakta mı aklınıza gelmedi?

Her şey olup bittikten ve taşınmanız gerektiği sizlere bildirildikten sonra ortalığı ayağa kaldırmak hiç de gerçek görünmüyor.

Kendinizi AK’layamazsınız

Geçen yazımda da belirtmiştim. İçinde bulunulan karmaşıklığın sorumluluğunu Manavgat Belediyesi’ne yükleyerek kendi yanlışlarınızı AK’layamazsınız…

Başkan Böcek’e neden gidilmedi?

Hal yönetimi olarak henüz Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile bir kez olsun görüşülmemesi sizce de garip değil mi?

Ha burada amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek ise hatırlatmakta yarar var: Manavgat Belediyesi kendini dövdürmez!…

Manavgat ekonomisine can suyu olacak bir proje sırf inadınız yüzünden 18 aydır hayata geçirilemiyor.

Hataların bedelini Manavgat halkı ödemesin

Sizin yaptığınız hataların ceremesini ne Manavgat Belediyesi ne de Manavgat halkı çekmek zorunda.

Birebir yapılan görüşmelerde “ daha iki seneye biz buradan zor taşınırız” cümlesinin çok sık dile getirilmesi de şaşırtıcı.

Oysa bu cümle yerine, Manavgat Belediyesi bizlere iki sene daha acaba müsamaha gösterir mi? Sorusunun cevabının aranması en doğru olanıdır.

Manavgat çiftçisini, üreticisini, Manavgat Belediyesi’nin ekonomik kaybı göz önüne alınarak bir an önce gereği yapılmalıdır…

Gereğin adresi de; Manavgat Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği başkan ve de yönetimidir…