SON İKİ HAFTADA 6 PUAN

0

Manavgat Atatürk Stadı’nda güneşli, yazdan kalma bir hava vardı. Kasım ayının insanı ısıtan sıcakkanlılığı diğer şehirleri kıskandıracak boyuttaydı. Manavgat’ta yaşamanın ayrıcalığı Atatürk Stadı’nın zeminine yansıyordu.

Manavgat Belediye spor böyle bir atmosferde Isparta Keçiborlu takımını evinde ağırladı. Zemin futbol oynamaya elverişliydi. Konya’dan 3 puanla dönen yeşil beyazlılar mutlak galibiyet parolasıyla sahaya çıktı.

Ancak ilk yirmi dakikada bir serçenin ürkekliğinde telaşlı, heyecanlı sahada bocalayan bir takım vardı. Takım galibiyete o kadar şartlanmıştı ki, aşırı yükleme ve motivasyon takımın oyun düzenini altüst etti. Organizasyondan uzak ataklarla oluşan gol pozisyonlarını da rakip takımın kalecisi bertaraf etti.

Dakikalar ilerledikçe gelmeyen gol, hakem dörtlüsünün anlamsız kararları teknik heyette ve tribünlerden tepki gördü. Manavgat Belediyespor’un teknik patronunun devre arasında hakemle tartışması ve tribüne yollanması da hakemlere gösterilen tepkinin bir ölçütüydü.

İlk yarı ayağa pas yapmakta, organize ataklar geliştirmekte sıkıntı çeken yeşil beyazlılara devre arasında sihirli bir el değmiş olacak ki, ikinci yarı sahada bambaşka bir takım izledik. Atılan ilk gol sonrası Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in sevinci günün en anlamlı fotoğrafıydı.

İlk golden sonra direnci kırılan rakip takım beraberlik ararken kalesinde ikinci ve üçüncü golü gördü. Ama ne olursa olsun bir gol peşinde koşan rakip takım süper lig takımlarını kıskandıran çalışılmış organize bir atakta golü buldu.

Manavgat Belediyespor’ un son iki haftada aldığı 6 puan şampiyonluk için umutları diri tuttu.

Yeşil beyazlıların bu haftaki konuğu Sandıklıspor. Hedef mutlak galibiyet ve 3 puan.

Haydi Manavgat takımını yalnız bırakma….