4. Alanya Kitap Fuarı’na büyük ilgi

0

Alanya Belediyesi’nin düzenlediği 4. Alanya Kitap Fuarı; Alanya Kültür Merkezi’nde okurlara kapılarını açtı. 9 Ekim’e kadar sürecek olan ve 10 günde ülkemizin önemli yazarlarını ağırlayacak olan fuarın ilk gün konuğu Oyuncu ve Yazar Bahadır Yenişehirlioğlu oldu.

 Başkan Yücel; “Eğitim önceliğimiz”

Fuar, ney ve şiir dinletisi ile başladı ve ardından protokol konuşmaları gerçekleştirildi. Başkan Yücel, “Sizler ülkemiz adına yarınlara umutlarımızı, hayallerimizi, aydınlık düşüncelerimizi, eğitime olan inancımızı canlı tutan en değerli varlıklarımızsınız” diyerek başladığı konuşmasında, “Alanya Belediyesi olarak eğitim bizim en büyük önceliğimiz. Eğitim alanında özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kentimizin eğitim ve kültür hayatına önemli bir katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bizim için en büyük yatırım geleceğimizin mimarlarına yaptığımız yatırımdır. Bu hissiyatla ve özveriyle Belediyemizin tüm birimleriyle çalışmaya devam etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.

 Fuar Ziya Selçuk’u ağırlayacak

Başkan Yücel’in konuşmasının ardından Yazar ve Oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu bir söyleşi gerçekleştirdi. Gençlere önemli tavsiyeler veren ve edebiyat alanındaki çalışmaları değerlendiren Yenişehirlioğlu Başkan Yücel’e son kitabını, hediye etti.

Söyleşinin ardından Başkan Yücel, fuar alanını gezerek öğrencilerle bir araya geldi. Kitap stantlarını gezen Başkan Yücel, yayınevleri çalışanlarına da iyi çalışmalar diledi. 9 Ekim’e kadar sürecek olan fuar Eski Milli Eğitim Bakanı, Ziya Selçuk’u da ağırlayacak.

4. Alanya Kitap Fuarı’nın açılışına Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, oda ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Abdurrahman Büyükkeskin/Alanya