“Bizim olan, bizde kalmalıdır”

0

Evrensel Değerler Platformu (EDEP) Başkanı Av. Mücahit Gündoğdu, 5 yıl önce Antalya Valiliği öncülüğünde başlatılan, “Gül dalında, tarihi eserler yerinde güzeldir” kampanyasına sonuna kadar destek verdiklerini söyledi.

Antalya’dan kaçırılan tarihi eserlerin tekrar yurda getirilmesi ve ait olduğu yerde sergilenmesi için çalışma başlatan Antalya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Kent Konseyi ve İl Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’na teşekkür eden EDEP Başkanı Av. Mücahit Gündoğdu kampanyaya tam destek vermek adına avukat arkadaşlarıyla Patara Antik Kenti’ni ziyaret etti.

Demokrasi ışığının dünyaya yayıldığı ve ilk halk meclisinin Patara Antik Kenti’nde gerçekleştirildiğini hatırlatan Gündoğdu, Patara Kazı Başkanlığı yapan Prof. Havva İşkan ve ekibini ziyaret ederek, çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Av. Mücahit Gündoğdu ayrıca kültür mirasımızı korumanın ön koşulunun onlara sahip olmak olduğunun altını çizerek; “Bizim olan, bizde kalmalıdır” dedi.

TBMM tarafından restorasyonu tamamlanan 1400 oturumlu dünyanın en eski demokratik Patara Meclisi’nin Cumhuriyet’in 100’üncü kuruluş yıldönümünde tanıtımın yapılacak olmasının cumhuriyet ve demokrasi anlayışına, ayrı bir anlam kazandırdığını söyledi.

14-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Antalya Baro Başkanlığı’na aday olduğunu belirten Gündoğdu hak, hukuk ve adalet için son nefesine kadar mücadele etmenin bir insanlık görevi olduğunu dile getirdi.