Turgay Akar: Hiçbir şey örtü altında kalmayacak!”

0
????????????????????????????????????

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’na (MATSO) başkan adaylığını geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından duyuran Mali Müşavir Turgay Akar, bugün basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kahvaltılı basın toplantısında Akar, adaylık süreci ile ilgili açıklamaların yanı sıra projeleri hakkında bilgi verdi. Gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Hiçbir siyasi partiye üye kaydının olmadığının özellikle bilinmesini isteyen Turgay Akar, Ticaret Odası seçimlerini siyasete malzeme yapmanın Manavgat’a çok şey kaybettireceğini savundu. Akar ayrıca, ‘ Hiçbir şey örtü altında kalmayacak’ dedi.

MATSO Başkan Adayı Turgay Akar’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

  • Matso’da 17 meslek grubu var. Ben aday olarak hala bu meslek gruplarının üye listelerini kurumdan alamadım. Bize verdikleri 6200 üyeli liste karmakarışık bir listeydi. Bizlerin o listeleri tasnif etmesi ciddi bir zaman kaybına neden olacaktı. Buradaki amacın bizleri çalıştırmamak olduğunu apaçık ortadadır.

 

  • Hiçbir siyasi partiden icazet almadım. Güç almadım. Siyaset mühendisliği yapanlar var. Matso seçimini siyasetin malzemesi yapmaya gayret edenler var. Burada isim vermek istemiyorum. Ama gerektiğinde de bu isimleri konuşacağımızdan kimse şüphe duymasın. Hiçbir şey örtü altında kalmayacak, bunları da sizlerle zamanı geldiğinde paylaşacağım.

 

  • Her ne kadar engellemelerle, yasaklamalarla karşı karşıya kalıyorsak da bunları aşacağımıza inancımız tamdır.

 

  • Manavgat’ta bugüne kadar yaptıklarım ortadadır. Bundan sonraki tek amacım Manavgat’a kaldığımız yerden hizmet etmeye devam etmektir. Benim yaşım 51. Hemen hemen aynı yaş gurubundan 4-5 arkadaşımız daha var listemizde. Diğer geri kalanların hepsi inanmış genç insanlarımız. Genç bir kadro kurduk. Bu genç kadroyla ileride ayrıntılarıyla açıklayacağım projelerimizi Manavgat’a kazandırmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.

 

  • Ticaret, tarım, paketleme tesisleri, dondurulmuş gıda tesisleri, tropikal meyve üretimine hız vermek gibi düşüncelerimiz var, projelerimiz hazır. Bunların ayrıntılarını en kısa zamanda Manavgat halkıyla paylaşacağız.

 

  • Bütün bu dezenformasyonlara karşın seçimin demokratik bir ortamda gerçekleşmesi en büyük dileğimdir. Diğer aday arkadaşıma ve meslek listelerinde yarışacak tüm adaylara şimdiden başarılar dilerim.

Turgay Akar toplantının ardından basın mensuplarına 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle üzerinde Atatürk’ün portresi bulunan kahve fincanı hediye etti.