Atanmışlar, seçilmişleri yine ‘YOK’ saydı

0

AK Parti Genel Merkezi tarafından görevinden istifası istenen Manavgat ilçe teşkilat başkanı A. Ali Erol’un, vali ve kaymakamın da yer aldığı parti çalışmasına hangi sıfat ve yetkiyle katıldığı tartışma konusu oldu.

AK Parti’nin Beşkonak’ta gerçekleştirdiği toplantıya Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir’de katıldı. Ayrıca Antalya ve Manavgat’ın hemen hemen tüm kurum müdürleri toplantı da hazır bulundu.

Beşkonak’ta ki sorunların neler olduğu ve muhtarların istek ile taleplerinin belirlenmesi amacıyla gerçekleştirilen zirveye vali ve kaymakamın katılım sağlaması kadar doğal bir şey yok.

(Manavgat Kaymakamı Abdülkadir Demir-İbrahim Aydın)

İktidar partisinin tüm kamu kurumlarını siyasallaştırdığının çok basit bir örneği yaşandı Beşkonak’ta..

Manavgat’ın 17 mahallesini oluşturan Beşkonak bölgesinin sorunları konuşuluyor ama Manavgat’ın seçilmiş belediye başkanı o toplantıya davet edilmiyor.

Elbette bu daveti AK Parti’den beklemek siyasetin doğasına aykırı. Çünkü onlar seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyorlar.

Ancak devletin tarafsız olması beklenen valisinin; “İyi hoş bizi davet ettiniz, bizde geldik. Ama bu kentin seçilmiş bir belediye başkanı var. Bizim bulunduğumuz bir ortamda keşke belediye başkanı da burada olsaydı” diye uyarması gerekmez miydi?

Ama bunların hiç biri olmadı. Manavgat Belediyesi ile başkanı yine yok hükmünde sayıldı.

Son bir anekdot

Sena Nur Çelik dışında AKP’nin dört milletvekili de toplantıdaydı. Ayrıca görevden istifası istenen ve yönetimi düşen ilçe başkanı A. Ali Erol’un da o toplantıda olması partililerin kafasını karıştırdı.

Birçok partili A. Ali Erol’un o toplantıya hangi sıfatla katıldığını ve notlar aldığını sorgular oldu.

Ahmet Ali Erol’a yakın isimlerde AKP’li vekillerin, A. Ali Erol’a desteğinin sürdüğü görüşünü dile getirdiler.

AK Parti’de siyasi ayak oyunları bitmez. Bu sorular yapılacak yeni görevlendirme ile cevabını bulacak…