Ana Sayfa Güncel Halk her şeyi biliyor, çünkü yaşıyor!!!

Halk her şeyi biliyor, çünkü yaşıyor!!!

0

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nda ( MATSO) seçimler için süreç yavaş yavaş daralıyor. MATSO’da şu an iki adayın yarışacağı gelen kulis bilgileri arasında.

Mevcut başkan Seydi Tahsin Güngör ile henüz adaylığıyla ilgili resmi bir açıklama yapmayan Turgay Akar’ın ismi sıkça dillendiriliyor. Her iki ismin de zemin yoklaması yaptığını ve genellikle sıkı bir telefon trafiği içinde oldukları söyleniyor.

Hangi ortamda bulunsam bulunayım seçimi kim kazanır, sorusuyla karşılaşıyorum… Gazeteci her şeyi bilir algısı var ya!

Genellikle cevap vermekten kaçınıyorum, çünkü ben seçimlerin özgür bir iradeyle yapılması umudunu yıllar önce yitirdim.

Kazanacak ismin önceden birileri tarafından belirlendiği ve o yönde çalışmaların yürütüldüğü bir seçim sürecinde kimin kazanacağı da pek önem arz etmiyor.

Biz en iyisi sokakta neler konuşuluyor, onları aktaralım:

Sözen’i referans mı gösteriyorlar?

Seydi Tahsin Güngör ve ekibinin bulundukları ortamlarda;  Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ile oda başkanlarının kendilerine destek verdiklerini söylüyorlarmış…

Şayet ortada böyle bir söylem varsa; durum oldukça vahim demektir. Sözen’in bu konulardaki hassasiyetini bilirim. Ancak Sözen bu konuda aksi bir açıklama yapmadığı sürece sokak, bunu konuşmaya devam edecektir.

Turgay Akar Cumhur İttifakının adayı mı?

Turgay Akar’ın ise Cumhur ittifakının adayı olduğu görüşü hâkim. Akar’ın elbette ilerleyen günlerde bu konuşulanlara verecek bir cevabı olacaktır.

Ancak anladığımız kadarıyla egemen güç MATSO seçimini, Millet ve Cumhur ittifaklarının eksenine çekmeye çalışıyor, bu durumun da destekledikleri adaya avantaj sağlayacağı hesaplarını yapıyor…

Bu anlayış da Seydi Tahsin Güngör’ün; “MATSO’yu siyaset üstü bir kurum yapacağız” söylemine tezat bir anlayış oluşturuyor.

Sokakta konuşulanların ne kadarının doğru olduğunu yakın bir tarihte hep birlikte izleyeceğiz.

Sokak, adaylara iletmem için şunları söyledi:

  • Birilerinin adayı ya da adamı olmak yerine kendiniz olun! Kendinizi tüm samimiyetinizle insanlara anlatın. Onlar sizi anlayacaklardır…
  • Siyasi atraksiyonlara rağmen, siyaset üstü çalışmalarınızla, projelerinizle, seçmenin güvenini kazanarak yola çıkan aday ipi göğüsleyecektir.
  • Ortak aklın olmadığı Manavgat’ta, asla demokrasi ve halkın mutluluğundan bahsedilemez!
  • Söylemlerinizin geçerliliğine, son derece özen gösteriniz. Aksi halde seçmenin güvenini kaybedersiniz. Seçmen, sözü ile başardığı örtüşen adaylara güven duyuyor. Yani bu saygıyı yaratmak sizin elinizde..
  • Asla aslı astarı olmayan, altı doldurulmamış, aklınıza her geleni seçmen kulağına hoş gelir diye vaatlerde bulunursanız, size olan saygıyı da yok edersiniz.
  • Söyledikleriniz ve seçmene verdiğiniz vaatlerde gerçekçi olun!..

İnanın, halk bunları sizden iyi biliyor, çünkü yaşıyor!!!