Denenmişi varken, yeni bir isme ihtiyaç yok!

0

AK Parti teşkilatlarında çözülme yalnız Manavgat’la sınırlı değil. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde buna benzer görevden alma ve istifalar sürgit devam ediyor.

AKP içerisindeki asıl sorunun teşhisini koymadan bu parçalanmaları anlamak pek mümkün görünmüyor.

Balık baştan kokar. Tepedeki çürümenin, yozlaşmanın, adaletsiz haksız uygulamaların adam kayırmacılığın ilçelere yansımasıdır bu durum.

Türkiye 81 ili ile AKP’li bazı isimler tarafından parsellenmiş durumdadır. Bu güçlü isimler için o ilin ya da ilçenin yerel yönetiminin hangi partiden olduğu hiç önemli değildir.

Yeter ki rant paylaşımında sorunlar yaşanmasın!

Bu işbirlikçi paylaşımlar içinde A. Ali Erol ve yönetimi küçücük bir ayrıntıdır. A. Ali Erol gider, Ali Ahmet Erol gelir…

Antalya’nın kaptanı ve kaptan yardımcıları ne isterse ve nasıl olması gerekiyorsa o yapılır, o olur.

Aylardır buradan uyarıyorum; Manavgat’ta siyaset dönüştürülüyor diye, dönüştürülen bu siyasette herkes kendine bir yer edinme çabası içinde.

Bu gerçeği gören ve egemen güçlerin dümen suyuna gitmeyen siyasetçiler ise bir köşeye atılarak, işlevsiz ve yetkisiz hale getiriliyorlar.

Bir ilin ya da ilçenin büyümesine, gelişmesine katkı koyan en önemli unsurların başında güçlü siyasi teşkilatlar gelir.

Güçlü teşkilatlar, yürüttükleri politikalarla yerel yönetimleri zorlayarak hizmet yapmasını sağlar.

Çok fazla geçmişe gitmeye gerek yok ancak Manavgat, Hasan Öz’den sonra elle tutulur ciddi bir AKP ilçe başkanına sahip olmadı. 

Hasan Öz ilçe başkanlığı döneminde iyi işlerde yaptı ama yanlışları yok muydu? Elbette vardı. Ama hangimiz çıktığımız bu yolda bazı hatalar yapmıyoruz ki?

Hasan Öz ilçe başkanlığının yanı sıra Manavgat belediye başkan adayı olarak da azımsanmayacak derecede ciddi bir oy aldı. Bu görmezden gelinecek bir durum değil!

Yanlışlarından ders alarak olgunlaşan, siyasette ustalaşan Hasan Öz, Ak Parti kurmayları tarafından ilçe başkanlığı için bir kez daha düşünülür mü, onu bilemem…

Ya da Hasan Öz böyle bir görevi kabul eder mi, onu da bilemem?..

Hasan Öz’ün ilçe başkalığına yeniden getirilmesi Manavgat siyasetine renklilik getirir düşüncesindeyim.

Antalya’nın kaptanı Mevlüt Çavuşoğlu ile kaptan yardımcısı Mustafa Köse bu işe ne der?

Denenmişi varken; seçim atmosferine girdiğimiz bu günlerde yeni bir isim arayışına girmek, AKP’nin Manavgat’ta sonunu hızlandırmaktan başka bir şey değildir…