CHP sahiplenemedi, AKP’li vekil sahiplendi!..

0

Manavgat’ın yerel basını olarak aylardır ilçemizdeki su sorununu gündemde tutuyoruz. Yaptığımız haberlerin altına yüzlerce yorum alıyoruz. Olumsuz yorumların çoğunluğunu Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT, CHP ilçe başkanlığı ile CHP’nin Antalya milletvekilleri ile ilgili.

Manavgat’ın yaşadığı su sıkıntısıyla ilgili onca belge, bilgi, şikâyet dilekçeleri ve hatta CİMER’e şikâyetler yağmasına rağmen bu zat-ı muhteremler sessizliklerini hep korudular.

Manavgat halkını rahatlatacak ne bir açıklama yaptılar ne de tenezzül edip su sorunu yaşayan mahalle halkıyla buluşup dertleştiler.

Hal böyle olunca halk, CHP’li belediyeler ile il ve de ilçe örgütlerini ‘ilgisizlikten dolayı’ suçlayarak, kıyasıya eleştirdi.

CHP ve İYİ Parti’yi sordular

Haber yapmaya gittiğimiz her mahallede mahalle sakinleri, CHP ve İYİ Parti ilçe yönetiminin nerede olduğunu sordu. Elbette verecek cevabımız yoktu, çünkü bizde nerede olduklarını bilmiyorduk!

Siyaset boşluk kaldırmaz. Boş bıraktığınız yerleri bir başka siyasetçi gelip doldurur.

Nitekim AKP Antalya milletvekili İbrahim Aydın, İller Bankası ile ASAT müdürünü de yanına alarak su sorunu yaşayan mahalleri gezdi, çalışmaları denetledi ve yöre halkına Eylül’de su müjdesini verdi.

İbrahim Aydın bu anları sosyal medya hesabından paylaşarak adeta CHP ve İyi Parti’ye; “ Sizin gidemediğiniz yere ben giderim. Vatandaşımın sıkıntısına ortak olurum” mesajını verdi.

İbrahim Aydın sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“İller Bankası müdürümüz, ASAT müdürümüz ve muhtarlarımızla birlikte Oymapınar kaynağından suyun verileceği Güzelyalı, Karavca, Saraçlı, Belenobası, Hocalı, Tepeköy, Erengeriş mahallelerimizi ziyaret ediyoruz.”

CHP’li belediye ve iştirakçisi ASAT’ın yaptığı su çalışmalarını, CHP değil de AKP’li bir vekilin sahiplenmesi siyasetin bir cilvesi olsa gerek…

AKP’li vekili kutlarım. Hamlesi de ziyareti de doğruydu. Su sorununu içselleştirerek bölge halkının gönlünü almasını bildi.

Umarım İbrahim Aydın’ın bölgeden paylaştığı fotoğraf kareleri, CHP milletvekilleri ile il ve ilçe örgütü başkanlarına kapak olur.