“Aleviler bu ülkenin asli unsurlarıdır”

0

Ankara’da Muharrem ayının ilk gününde Çankaya ve Mamak’taki Cem evine düzenlenen saldırılara Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Ali Aktaş, çok sert tepki gösterdi.

Ali Aktaş; “Bizler sandık beklerken, Yezit soyları seçimi engellemek için Aleviler üzerinde oyunlara başladılar” diye başlayan açıklamada; “Siz ne kadar çırpınırsanız çırpının seçimi engelleyemeyeceksiniz” dedi.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Sekreteri Ali Aktaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“O sandık meydana ya gelecek ya da gelecek”

Yezit soyları tarafından Yas-ı Matem Muharrem ayının birinci gününde Cem evlerimize ve bir köy derneğimize yapılan provokatif saldırıları nefretle kınıyoruz. Ey muktedirler sizler ne yaparsanız yapın Alevi toplumu siz yezit soylarının oyununa gelmeyecek. Aleviler bu ülkenin asli unsurlarıdır. Sizler ne yaparsanız yapın Alevi toplumunu sokağa çekemeyeceksiniz! Biz Aleviler eşit yurttaşlık haklarımızdan hiçbir zaman da vazgeçmeyeceğiz. Siz ne kadar çırpınırsanız çırpının seçimi engelleyemeyeceksiniz… O sandık meydana ya gelecek ya da gelecek… Sandık meydana gelecek ve sizi demokratik yönden o sandığa gömüp göndereceğiz…

(Açıklama metnine sadık kalınmıştır. İmla hataları açıklamayı yapana aittir)