“ Ilıca’daki cezaevi Manavgat’ın utanç tablosudur”

0

Antalya Evrensel Değerler Platformu (EDEP) Başkanı Avukat Mücahit Gündoğdu, Türkiye turizminin en büyük destinasyonu Manavgat’a 225 dönüm araziye 56 milyon harcanarak cezaevi açılmasının Manavgat için bir utanç tablosu olduğunu söyledi. 

Cezaevini yaptınız neden açmıyorsunuz?

EDEP Başkanı Avukat Mücahit Gündoğdu,” Yozgat’ta sararan çimleri yeşile  boyayarak Millet Bahçesi açılışını yapan AKP’liler, Türkiye turizminin konaklamada en büyük destinasyonu olan  Manavgat Ilıca’ya 56 milyon harcayarak yaptırdıkları cezaevini bizim projemiz diye açamıyorlar. Cezaevi projesi AKP’li eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün projesi. İstese  AKP Antalya Milletvekili ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya’dan Alanya’ya geçerken  Manavgat’ta mola vererek açılışını yapabilir. Madem cezaevini yaptınız neden açmıyorsunuz?” dedi.

Alanya 17 yıl önce bu hatayı yaptı!  

Adalet Bakanlığı tarafından Manavgat’ın Ilıca Mahallesine dönemin Ak Partili  Ilıca beldesi  belediye başkanı Rafet Ünal tarafından üniversite arsası olarak ayrılan 225 dönüm arsanın 56 milyon lira harcanarak Manavgat S Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun (CİK) yapılıp açılmamasının bir akıl tutulması olduğunu vurgulayan EDEP Başkanı Avukat Mücahit Gündoğdu,  Side Apollon Tapınağı’nda yaptığı açıklamada  ”Yine Türkiye turizminin çok önemli destinasyonlarından olan Alanya böyle bir hatayı 17 yıl önce Alanya’da en fazla yerleşik Rus, Alman ve İskandinav turistin yaşadığı Mahmutlar beldesine yaptı. Bin pişmanlar. Çünkü dünyanın hiç bir ülkesinde turizm destinasyonlarının olduğu bölgeye cezaevi yapılmaz. Ne acıdır ki AKP Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AKP  Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol bir hukukçu ve avukat. Manavgat’ın Ilıca Mahallesine cezaevi yapılması planlamasından hukukçu Ak Parti Antalya Milletvekili Avukat Mustafa Köse’nin bilgisi olmasına karşın bir gün olsun Türkiye’nin konaklamada en büyük  destinasyonu olan bir yere cezaevi olmaz diyemedi. “ diye konuştu.

Cezaevi mi yoksa Üniversite mi önemli? 

         

AKP’liler zamanında böyle bir saçmalığa karşı dur diyemedikleri için bugün Manavgat Ilıca’da  dünya standartlarında beş yıldızlı otel konforunda cezaevi yaptık diyerek sahiplenemediklerinin altını çizen Mücahit Gündoğdu, ”Üniversite yapımı için ayrılan bugün cezaevi yapılan 225 dönüm arsanın sadece piyasa değeri  350-400 milyon lira. Parasından vazgeçtik Allah aşkına turizmin yılın 12 ayı aktif olduğu bir yere cezaevi yapmak akla ziyan bir durum değil midir? Bu sene ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretim Kurumu(YKS) giren 3 milyon 8 bin 287’sinin girdiği sınavda sınavın taban baremi olmamasına rağmen 96 bin öğrenci sınavdan ”sıfır” almış. Aslında bu tablo tüm çıplaklığıyla her şeyi özetliyor. ” dedi.

Abdurrahman Büyükkeskin-Manavgat/Antalya