Elmalı Belediye Başkanı: Gelin Canlar Bir Olalım

0

Anadolu Alevi-Bektaşi inancı öğretisinin Nevşehir Hünkâr Hacı Bektaşi Veli Dergâhından sonra ikinci yeri olan Antalya’nın Elmalı İlçesi Tekke Köyü’nde 17. Ulusal, 38. Uluslararası Abdal Musa Anma Etkinlikleri yurdun dört bir yanından gelen Alevi vatandaşlar birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duyguları içinde büyük bir coşku ile kutlandı.

 

Elmalı Belediye Başkanı Ali Öztürk

Aleviler Semaha durdu

Abdal Musa’yı Anma etkinliğinde bağlama virtüözleri sanatçı Onur Akın ile Fatih Demirkaya söylediği deyişlerle Alevi katılımcılar semaha durdu. Anma etkinliğinde konuşma yapan Elmalı Belediye Başkanı Ali Öztürk,” Ülkemizin dört bir yanından ve yurt dışından gelen sevgili canlar; buram buram Anadolu kokan evliyalar ve erenler diyarı Elmalıya hoş geldiniz. Biz her zaman bir ve beraber oldukça daha güçlü oluruz. Biz hepimiz bir kilimin desenleri ve arkeolojik kazıda gün yüzüne çıkmış mozaik desenleri gibi bir bütünün en güzel parçaları gibiyiz. Farklarımız en büyük zenginliğimizdir. Bu zenginliğimizi kadim şehir Elmalı’da gözümüz gibi koruyacağız. Hünkâr Hacı Bektaş Veli’nin dediği gibi ”’ Eline beline diline sahip çıkma” düsturu kapsamında hiçbir kimsenin kimseyi ötekileştirmediği birbirini sevgi ile kucakladığı şehir olmaya Allah’ın izni ile sonsuza dek devam edeceğiz. Hünkâr Abdal Musa hazretlerini ve erenlerini rahmet ve minnetle anıyorum. ‘ dedi.

Protokol katılımı yüksekti

 Anma etkinliğine Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Özgür Özel, İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Hasan Subaşı CHP Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, Elmalı Kaymakamı Harun Kazez, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekilleri Rafet Zeybek Çetin Osman Budak, Cavit Arı, Aydın Özer ile siyasi partilerin il ve ilçe temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri ve binlerce vatandaş katıldı.

Abdurrahman Büyükkeskin-Elmalı/Antalya