Advert

OHAL’ın son durum bilançosu

Antalya Valiliği’nde yapılan 9 Eylül tarihli açıklamaya göre; OHAL’de Toplam adli işlem sayısı bin 700, toplam idari işlem sayısının ise bin 884 olduğu bildirildi.

OHAL’ın son durum bilançosu
Bu içerik 380 kez okundu.
Advert

15.07.2016 tarihinde FETÖ/PDY Paralel Devlet Yapılanması Terör Örgütüne mensup bir kısım askerin başlattığı hain darbe teşebbüsü nedeniyle Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Anayasa’yı ihlal”, “Cebir ve şiddet kullanarak TBMM’ni ortadan kaldırmaya veya TBMM’nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etmek”, “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs”, “Halkı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ne karşı silahlı isyana tahrik” suçlarından başlatılan soruşturmalar devam etmektedir.

 

Bu kapsamda, 109 şahıs gözaltında, 689 kişi tutuklanmış olup, 219 şahıs firarda bulunmaktadır. 383’ü denetimli olmak üzere 624 kişi serbest bırakılmış, ayrıca 728 kişi görevden uzaklaştırılarak, bin 128 kişinin ise ihraç/ iş akdi fesih edilmiş ve 20 kişi emekliliğe sevk edilmiştir.

 

Toplam adli işlem sayısı bin 700, toplam idari işlem sayısı bin 884’dür

Kamuoyuna saygılıyla duyurulur.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti