Advert

“Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde…”

Hastane Caddesi ile Şelale Caddesinin kesiştiği noktadaki yağmur suyu drenaj hattı çalışmalarının Manavgat Belediyesi zabıtalarınca usulsüz olarak engellendiğini iddia eden Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, bu olayın ardından Sözen’in kamuoyuna yaptığı

“Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde…”
Bu içerik 271 kez okundu.
Advert

Acaba hangimiz halka hakaret ediyor?

 

İbrahim Büküş açıklamasında Sözen’in Ekim 2015 tarihli basın açıklamasında, “Bu vesileyle bir şeyi daha ifade etmek istiyorum. Bu görev bize ne kadar baki ise, bu süre zarfında koordinatörlük sistemini tanımadığımı asla tanımayacağımı, böyle bir sistemin sistem olmadığını, yasal olmadığını ve böyle bir sistemin Manavgat’a hizmet edemeyeceğini, halka hakaret olduğunu bir kez daha ifade ediyorum” sözlerini hatırlatarak acaba hangimiz halka hakaret ediyor diye sordu.

 

Sözen’i tutarsızlıkla suçladı

 

Büküş Sözen’e bu sözlerini hatırlatarak “makamları yok saymak ne yazık ki bu zihniyetli kişilerin fıtratında var. Bizi Manavgat Belediyesi’ni yok saymakla itham ediyor. Bizim hiçbir zaman kurum ve kişileri yok saymak gibi bir niyetimiz olmamıştır. Bizi bununla itham eden kişilerin kurumumuzu tanımadığını basın mensupları ve vatandaşlarımızın önünde söyleyenlerin aynı kişiler olması da ayrı bir tutarsızlıktır” diyerek Sözen’i tutarsızlıkla suçladı.

 

Sözen’in almadığı riski Türel aldı

 

Büküş ayrıca Manavgat Belediyesi’nin yapmış olduğunu iddia ettiği yanlışları da maddeler halinde sıralayarak Sözen’in almak istemediği siyasi riski Türel’in yatırımları öne çıkararak aldığını söyledi. 

 

Kamuoyunu yanlış bilgilendiriyor

 

Kapsamlı bir yağmur suyu hattının Manavgat’ın en acil ihtiyaçlarından birisi olduğunu kabul eden kişilerin işin önüne taş koymasına bir anlam veremediğini belirten Büküş, “Ne yazık ki malum kişiler diğer konulara cevap verme tenezzülünde bulunmayıp sadece ekiplerince durdurulan yağmur suyu drenaj hattı konusuna takılıp kalmıştır. Her zaman olduğu gibi kamuoyuna eksik ve yanıltıcı bilgiler vermişlerdir. Daha önce de belirttiğimiz gibi olay mahalline gelen ilçe belediyesi görevlileri yüklenici firmadan kazı izin belgesi istemiş, yüklenici firma ise bu projenin Büyükşehir Belediyesi tarafından çizilip inşaat ruhsatının da Büyükşehir Belediyesi tarafından verildiğini belirtmiştir. Olayların daha da büyümemesi adına tarafımızca emniyet güçlerine haber verilmiş, konunun muhatapları olay yerine intikal eden emniyet güçlerimiz ile Şelale Polis Karakoluna gidilmiştir ve yasal işlem başlatılmıştır. Malum şahsın bahsettiği gibi belediye başkan yardımcısı da olay yerine değil Şelale Polis Karakoluna gelmiştir. İlçe belediyesi yetkilileri karakolda tutulan tutanakta da kazı için belgelerinin olmadığından dolayı işi durdurduklarını beyan etmişlerdir.

 

Bir gecede ne değişti?

 

Bu tür olayların yaşanmasını tasvip etmediklerini ve üzüntü duyduklarına vurgu yapan İbrahim Büküş, ertesi gün ilçe belediyesine Büyükşehir Belediyesi tarafından resmi yazı ile işi neden durdukları sorulduğunda ilçe belediyesi tarafından yine resmi yazı ile bölgenin yoğun bir yaya trafiğine sahip olması sebebiyle işi durdurduklarını beyan etmişlerdir diye konuştu. Büküş, “ anlaşılacağı üzere akşamdan sabaha fikirler değişmiştir. Buda bunların tutarsızlıklarını ve konuya hâkim olmadıklarını ortaya koymaktadır. 2013 yılında Büyükşehir Yasasını en iyi kendilerinin bildiğini belirten kişilerin 2016 yılına gelindiğinde mevzuat hükümlerinden bihaber oldukları ortadadır. Biz bilmemenin değil, sormamanın ayıp olduğu düşüncesindeyiz. Bu konuyla ilgili yasal mevzuatı daha önce de yok saydıklarına şahit olduk.  İnsan sormadan da edemiyor; acaba bir gecede ne değişti?” dedi.

 

Siz konserlerle, biz işimizle uğraşalım

 

Manavgat Belediyesi’ni hiçbir iş yapmamakla itham eden Büküş, “bir önceki basın açıklamamızda da belirttiğimiz gibi siz çiçek, böcek ve konserleriniz ile ilgilenin. Alt yapıyı yapamazsınız. Bunu yapacak cesaretiniz olsaydı; Avrupa Birliği Kalkınma Fonu Destekli Alt Yapı Projesini yıllarca bekletmeyip hayata geçirirdiniz. Siz bildiğiniz işleri yapın. Bırakın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Menderes Türel de Manavgat’ın ihmal edilmiş, 21. Yüzyıl’da Manavgat için utanç tablosu olan problemlerini çözsün. Son olarak bu kişilere Ziya Paşa’nın Terkib-i Bendi’nde tamda bu konular için söylenmiş bir beyitini hatırlatmak isterim: “Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz, Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde…” dedi.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı