Advert

20 BİN DÖNÜM EKİLİ ALAN SUSUZLUKTAN KAVRULUYOR

Manavgat Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanlığı’nın ödeyemediği elektrik ve su faturaları yüzünden başı ağrımaya devam ediyor. Ödenemeyen faturalar yüzünden üreticiler tarlalarını sulayamıyor.

20 BİN DÖNÜM EKİLİ ALAN SUSUZLUKTAN KAVRULUYOR
Bu içerik 327 kez okundu.
Advert

20 Bin dönümlük ekili alan susuzluktan cayır cayır yanarken çiftçiler isyanda. Üreticiler, yetkililerden yardım elini uzatmalarını bekliyor.

 

Bir süredir elektrik ve su faturalarını ödemekte zorlanan Manavgat Sağ Sahil Birliği Yöneticileri 500 Bin TL’na yakın borçlarını ödeyememe tehlikesi içerisine girdi. Kısa bir süre önce borçlarına karşılık 50 BİN TL ödemelerine rağmen geriye kalan bedel zamanında ödenemediği için üreticilere ne elektrik nede su verilebiliyor. Üreticiler sorunlarını AK Parti İlçe Bakanı Hasan Öz ile Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin’e ileterek çare bulunmasını istedi. Bir üretici yaşadıklarını şöyle anlattı:

 

Kurban Bayramı öncesi susuzluk yüzünden ürünümüzü toplayıp pazara bile götüremiyoruz. Çaresizlik içerisindeyiz. Bu mübarek Kurban Bayramı’nda bırakın kurban kesmeyi evimize bile ekmek götüremeyecek duruma geldik. Bunca yıllık emeğimiz tarlada çürüyor ve biz çaresizlik içerisinde içimiz yanarak seyrediyoruz.

 

AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz ile Manavgat Ziraat Odası Başkanı Rasim Metin’in yaşanan bu sorununu çözmek için yoğun çaba içerisine girdikleri de üreticiler tarafından bildirildi. 

 
 
manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası