Advert

Kara: Bugün Cumhuriyet Değerleri Konuşuluyorsa CHP Sayesinde

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara CHP'nin 93. Kuruluş yıldönümünü kutladı.

Kara: Bugün Cumhuriyet Değerleri Konuşuluyorsa CHP Sayesinde
Bu içerik 401 kez okundu.
Advert

Kara yaptığı açıklamada 'Bugün Cumhuriyet Değerlerini sahipleniliyorsa bu CHP sayesinde' ifadelerini kullandı.

 

CHP'nin 93. Yıldönümünde CHP'nin 6 okunun daha iyi anlaşılması ve benimsenmesi gerektiğini belirten Kara, 15 Temmuz Darbe Girişimi ile başlayan sürecin Cumhuriyetin ve dolayısıyla CHP'nin 6 okunun devletin temel felsefesi ve rehberi olması gerektiğini açıkça ortaya koyduğunu ifade etti.

 

CHP'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin ve wwwkrasinin teminatı olduğunu vurgulayan CHP'li Kara, "CHP herkes için var. Biz olduğumuz sürece, CHP var olduğu sürece ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk'ün hayalini ettiği çağdaş Türkiye hedefi hiç de zor değil" ifadelerini kullandı.

 

CHP'nin halk için var olduğunu söyleyen Kara, wwwkrasi, hukuk devleti ve laiklik gibi ilkelerin teminatlarının kendileri olduğunu belirtti.

 

Kara ayrıca, Günümüz kutuplaştırıcı siyaset anlayışında bile birleştirici bir güç olmak için çalışan CHP'nin "Dadaş Ahmet'in, Kızan Mehmet'in, Laz Fadime Teyze 'nin, Ali Efe'nin, Kara Fatma'nın kendini bulduğu, 7 bölgenin bir arada temsil edildiği partidir CHP" diyerek bugün sahip olunan imkânlar da Mustafa Kemal Atatürk'ün emeği ve öngörüsünün unutulmamasını istedi.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı