Advert

BUDAK: “DEV ÇINAR YENİ FİLİZ CHP 93 YAŞINDA”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Milli Mücadele’den doğan Cumhuriyet Halk Partisi’nin, kuruluşundaki inanç ve kararlıkla Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara taşıyacağını belirterek, “Dev çınar yeni filiz CHP, Büyük Atatürk’ün ilkeleri

BUDAK: “DEV ÇINAR YENİ FİLİZ CHP 93 YAŞINDA”
Bu içerik 144 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak,  CHP’nin 93’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 9 Eylül’ün İzmir’in kurtuluş günü, CHP’nin de kuruluş günü olduğuna dikkat çekti. CHP’nin, Büyük Atatürk’ün önderliğinde “Vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı tehlikededir” tespitiyle başlatılan Kurtuluş Savaşı’ndan doğduğunu belirten Budak, bugün de Türkiye’nin çok sancılı bir süreçten geçtiğini vurguladı. Budak, şöyle devam etti:

 

“CHP,  kuruluşundan bu yana, aklın ve bilimin rehberliğinde bağımsızlığı, wwwkrasiyi, özgürlükleri ve bölünmez bütünlüğü savunmuş, Cumhuriyet ışığını Anadolu’nun her köşesine taşıma çabasında olmuştur. Bugün Türkiye,  Cumhuriyetimizin temel değerlerinin erozyona uğratıldığı, wwwkrasinin, hukukun temel ilkelerinin yerle bir edildiği, kanun hükmünde kararnamelerle temel hak ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığı bir dönemden geçiyor. Türkiye, nefes alınamaz bir noktaya doğru sürükleniyor. Buradan çıkışın yolu Cumhuriyet değerleridir, ilkeleridir. CHP, bu gidişatın durdurulması için tüm gücüyle çalışacak, Türkiye’yi içine sürüklendiği bu karanlık ortamdan çıkaracak, yurttaşlarımızla el ele vererek Cumhuriyetimizi aydınlık yarınlara taşıyacaktır. ‘Benim iki büyük eserim var biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’  diyen Kurucumuz ve İlk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını saygı ve şükranla anıyorum. Eserlerini savunacağız ve yaşatacağız. CHP’nin 93’üncü yaşı kutlu olsun.” 

 
manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı