Advert

KURBAN KESİM ALANLARI BELİRLENDİ

Antalya Tarım İl Müdürlüğü tarafından Kurban Bayramı’nda vatandaşların kurbanlarını rahat ve sağlıklı ortamlarda kesebilmesi için kurban kesim yerleri belirlendi.

KURBAN KESİM ALANLARI BELİRLENDİ
Bu içerik 618 kez okundu.
Advert

Manavgatlı vatandaşlar kurbanları; Mezbahane, Taşağıl Mahallesi- Hacı Hamza Atalay, Çarşamba Pazarı, Cumartesi Pazarı, Perşembe Pazarı, Eski Balık Pazarı, Pazartesi Pazarı, İmam Hatip Lisesi, Yunus Emre Parkı, Kasapoğlu Anadolu Lisesi alanlarında kestirebilecek.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı ve İlaçlama hizmet birimi de bayram öncesi ve bayram sırasınca çalışmalarına devam edecek.

 

Ekipler hayvan pazarı pazarı alanlarını düzenli olarak bit, pire ve kara sineklere karşı ilaçlıyor. Ayrıca ekipler uçkun halindeki zararlılara karşı hayvanların bulunduğu alanlar üzerine yapışkan tuzaklar yerleştiriyor.

 

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü de bastırdığı broşürlerle vatandaşlarımızı bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Hayvan kesim alanlarının temizliğinden, hayvansal atıkların imha edilmesine kadar olan süreç ile ilgili faydalı bilgilerin bulunduğu broşürler bayram öncesi vatandaşlara dağıtılacak.

 

İlaçlama ve bilgilendirme çalışmalarıyla asıl kaynağı hayvansal atık olan ve kurban bayramlarında hat safhalara ulaşan karasinek üremesinin önlenmesi hedefleniyor.

 
manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası