Advert

Konservatuar’da Sınav Heyecanı

Türkiye’nin en ünlü konservatuvarlarından biri olan İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda sınav heyecanı yaşandı. 380 öğrenci adayı ve sanatçı 2016-2017 eğitim öğretim dönemine eğitim alabilmek için yeteneklerini jüri önünde sergiledi.

Konservatuar’da Sınav Heyecanı
Bu içerik 161 kez okundu.
Advert

Ünü artık tüm Türkiye’ye yayılan Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda 2016-2017 eğitim ve öğretim dönemi için sınav düzenlendi. Toplam 380 öğrenci ve sanatçı konservatuvara girebilmek için birbiri ile yarıştı. THM (Türk Halk Müziği), TSM (Türk Sanat Müziği), Türk Halk Oyunları Bölümleri ve Enstrüman Bölümleri’ne 165 öğrenci adayı, TSM, THM İcra Heyetleri ve Çok Sesli Koro’lara 215 sanatçı başvurdu. Bölümünde uzman öğretmenlerin jüriliğinde gerçekleşen sınavlarda öğrenci adayları jüriyi etkilemek için ter döktü.

 

DERSLER EKİM’DE BAŞLIYOR

 

Birçok kategoride eğitim veren İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda 7-10 Eylül tarihlerinde sınav sonuçları ilan edilecek. Sınavını başarıyla geçen öğrenci adayları ve sanatçılar Ekim ayının ilk haftasında eğitime başlayacak. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Şube Müdürü Kerem Önal , “Yoğun bir başvuru ve sınav süreci atlattık. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı olarak dolu dolu bir eğitim-öğretim yılına girmenin heyecanını yaşıyoruz.” dedi.   

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı