Advert

Ernez’in 40 yıllık hayali gerçek oldu

Büyükşehir Belediyesi, Finike’ye 60 kilometre uzaklıktaki Ernez Mahallesi’nin 40 yıllık yol hayalini gerçekleştirdi. Dev kayaları kıra kıra açılan yolda şimdi de asfaltlama çalışması başladı.

Ernez’in 40 yıllık hayali gerçek oldu
Bu içerik 111 kez okundu.
Advert

Finike’nin en uzak mahallesi olan Ernez’de 40 yılın ardından açılan yolda, asfalt sevinci yaşanıyor. Ernez’in Finike yoluna bağlantısını dörtte üç oranında kısaltacak yeni yolun çalışmaları, zorlu bir coğrafyada 63 metre yükseklikteki dev kayaları kırılarak gerçekleştirildi.

Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri şimdi de 2 kilometrelik yolda asfalt çalışması başlattı.

 

AŞILAMAYAN YOLLARI AŞTIK

 

Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, Ernez’deki asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Ernez’in 40 yıllık hayalini gerçekleştirdiklerini söyleyen Akdemir, “Başkanımız Menderes Türel’in talimatıyla hemen çalışmalara başladık. Ernez’in çok virajlı ve kötü bir yolu vardı. Bu çileyi bitirmek için dağın yamacından kestirme bir yol açılması gerekiyordu. Kayaları kırarak çok zorlu çalışmayla yeni yolu açtık. Şimdi de asfaltlama çalışmamıza başladık. Yol kenarlarına güvenlik için bariyer de yapacağız. Ernez’e, Kaş’a, Doğantaş’a Çamlıbel’e, Yazır’a bu bölgede yaşayan tüm vatandaşlara yolumuz hayırlı olsun” diye konuştu.  Akdemir, Ernez’in yanı sıra Yazır, Çamlıbel ve Ördebek yaylası olmak üzere bu bölgede 23 kilometre sathi kaplama asfalt yaptıklarını da sözlerine ekledi.

 

TÜREL SÖZ VERDİ YAPTI

 

Ernez Mahalle Muhtarı Niyazi Başaran da kendisinin küçüklüğünden beri mahallelerine onlarca siyasinin gelip “Bu yolu açacağız” diye söz verdiğini belirterek, “40 yıllık hayalimiz gerçek oldu. 63 metrelik yükseklikteki kayayı yardık ve yol geçtik. Yeni açılan kestirme yol ile ulaşım kısalacak. Sorunumuzu çözme sözü veren ve sözünü kısa sürede yerine getiren Başkanımız Menderes Türel’e ve ekibine teşekkür ediyoruz.  Allah razı olsun” dedi.

 

DEV KAYALARI KIRDILAR

 

Yıllarca farklı siyasetçilerin sözünü verdiği ancak bir türlü yapılamayan yol Menderes Türel’in talimatı ile kayalar kırıla kırıla açılmıştı. Açılan yoldan Ernez’e giden Menderes Türel’i karşılayan vatandaşlar , “40 yıldır siyasetçiler gelir bu çınarın altında yol sözü verir. Seçim biter, ne gelen olur ne de giden. Başkan Menderes Türel, yolu gelmeden yaptı. Yaptığı yoldan Ernez’e geldi. Başkanımız hayallerimizi gerçeğe dönüştürdü” demişlerdi.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası