Advert

100. YIL TBMM GÜNDEMİNDE

Bölgesel ve Kentsel Spor Alanı olarak planlanan 100. Yıl Spor Kompleksi’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Turizm ve Ticaret alanı olarak re’sen değiştirilmesi Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara tarafından verilen soru önergesi ile TBMM’y

100. YIL TBMM GÜNDEMİNDE
Bu içerik 1920 kez okundu.
Advert

Ulaşım, Çevre ve Esnaf Rant Uğruna Göz Ardı Ediliyor

 

Bakanlığın, bu kararı alırken kent halkının ve yerel yönetimin fikir ve taleplerini dikkate almadığını ifade eden Kara, ulaşım, küçük esnaf, çevre ve hava kirliliği gibi bir çok meselenin rant uğruna göz ardı edildiğini belirtti.

 

Başbakanın yanıtlaması istemi ile sunulan soru önergesinde Muratpaşa Belediyesi’nin ve STK’ların itirazlarının kabul edilip edilmediği, AVM nedeniyle işlerini kaybetme riski bulunan küçük esnaf için planlanan bir projenin olup olmadığı gibi sorulara yer verildi.

 

“Antalya’nın AVM’ye Değil, Nefes Almaya İhtiyacı Var”

 

CHP’li Kara, ayrıca Antalya’nın yeşil alana olan ihtiyacı ortada iken Çevre ve Şehircilik Bakanlığının plan değişikliğinin gerekçesini ve ortaya çıkacak çevre ve hava kirliliğinin halkın ve kentin sağlığı açısından oluşturacağı etkilerin araştırılıp araştırılmadığını da öğrenmek istedi.

 

Başta Antalya olmak üzere Hükümetin son bir yıl içerisinde Türkiye’de kaç  plan değişikliği ile “Bölgesel ve Kentsel Spor Alanlarını” “Turizm Ticaret Alanı” olarak değiştirdiğini de Başbakan’a soran Kara, “halkın ve esnafın talepleri ve ihtiyaçları göz ardı edilerek alınan hiçbir karar wwwkrasi ile bağdaşmaz. Antalya’nın AVM’ye değil, nefes almaya ihtiyacı var” diyerek karara tepki gösterdi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası