Advert

Sürdürülebilir bir ekonomi için Küçük esnaftan alışveriş yapın!

Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Odası (MESO) Başkanı Hasan Çelik’in, kurban bayramı öncesi Manavgat halkına bayram alış verişlerinin küçük esnaflardan yapılmasının önemine dikkat çektiği açıklamasına Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Nazif Bıyıklıoğlu

Sürdürülebilir bir ekonomi için Küçük esnaftan alışveriş yapın!
Bu içerik 299 kez okundu.
Advert

Nazif Bıyıklıoğlu ve Salim Aksoy yaptıkları ortak açıklamada yerel ekonomilerdeki en büyük sorunlardan birinin ulusal ve uluslar arası işletmelerin küçük esnaf karşısındaki rekabet gücü ve yerel esnafın buna direnme gücünün bulunmaması olduğunu söylediler.

 

Küçük esnafın bu konuda desteklenmesi ve ayakta kalması için yerel halkın daha fazla küçük esnaftan alışveriş yapmasının sağlanması gerektiğinin altını çizen ikili “ Küçük esnaftan alışveriş yapmanın ekonomiye katkıları olacağı gibi alışveriş yapılana ve yapana da pek çok faydası olacaktır. İlçe ekonomisinin sürdürülebilir olması için bu önemlidir. Küçük esnaftan alışveriş yapmak, çevresel sürdürülebilirlik hem de ekonomik sürdürülebilirlik içinde önemlidir. Yerel esnaftan alışveriş yaparak aynı zamanda kendi toplumumuzun sağlık ve başarı kazanmasını desteklemiş oluruz.  Küçük esnaftan yapılan alışveriş süreklilik içerisinde ilçeye yatırım olarak da dönebilecektir. Bundan dolayıdır ki alışverişlerimizi sadece bayramlarda değil her koşulda küçük esnaflarımızdan yapmalıyız. Manavgat halkının bu konudaki duyarlılığına yürekten inanıyoruz” dediler.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı