Advert

ALIŞVERİŞİNİZİN ADRESİ KÜÇÜK ESNAF OLSUN!

Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Odası (MESO) Başkanı Hasan Çelik, kurban bayramı öncesi Manavgat halkına seslenerek bayram alış verişlerinin küçük esnaflardan yapılmasının önemine dikkat çekti.

ALIŞVERİŞİNİZİN ADRESİ KÜÇÜK ESNAF OLSUN!
Bu içerik 640 kez okundu.
Advert

Küçük esnafların bayram öncesi azda olsa rahat bir nefes alabilmesinin onlardan yapılacak alışverişlerle mümkün olabileceğine vurgu yapan Başkan Çelik, “Ülkemiz genelinde ve özellikle Turizm bölgesi olan Manavgat’ımızda kötü bir yıl geçirdik. Esnaflarımız zor durumda hem ülke genelinde yaşanan terör olayları, darbe girişimi, Rusya ile yaşanan kriz, turizmi bitirme noktasına getirdi. Esnaflarımız tüm bu olumsuzluklara rağmen Ahiliğin gerektirdiği üzere iş yerlerinde yapılması gereken her şeyi yaparak kısmetlerini beklemektedirler. Bizlere düşen görev de açıkçası bellidir. AVM’lerden değil küçük esnaflardan alış veriş yapmaktır” dedi.

 

MESO Başkanı Hasan Çelik yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

 

Zaman esnafa sahip çıkma zamanıdır

 

Aynı kalitede ürünlere marka değeri katarak çok daha yüksek fiyattan pazarlayan firmalardan almaktansa, Manavgatlı esnaflarımızdan bu ürünleri hatta daha iyilerini daha çok model ve renk seçeneği ile sunan esnaflardan almak hem halkımızın bütçesine hem Manavgat ve Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. 

 

Gelişmiş bir Manavgat için esnaf kalkındırılmalıdır

 

Hiçbir zaman unutulmamalıdır ki Osmanlı Devletinin Kurulmasında, İslam’ın yaygınlaşmasında o zamanın Ahileri, Ahilik Teşkilatları büyük önem arz etmiştir. Osmanlı Devletinden, Cumhuriyetim Kurulmasına kadar, Cumhuriyetin Kurulmasından günümüze kadar bu Ülkenin Esnaf ve Sanatkârları her türlü fedakârlığı göstererek lokmasını bile paylaşarak Ülkemizin gizli kahramanları olmuşlardır. Açlıkta, kıtlıkta, kriz dönemlerinde Esnaf ve Sanatkârlarımız yoksulların, düşkünlerin, çaresizlerin yanında durarak her daim destek vermişlerdir. Günümüzde yaşanan bilinçsiz ve Markacı alış veriş düşünceleri Esnaf ve Sanatkârlarımızın giderek tükenmesine neden olmaktadır. Şimdi her zamankinden çok Esnafımıza sahip çıkma, onlara destek olma zamanıdır. İnanıyorum ki Türk Milleti her koşulda birbirine kenetlenmesini bildiği gibi bu zor zamanlarında da Esnaflarına sahip çıkarak onlara hak ettiği desteği verecektir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası