Advert

MANAVGAT HALKI ZAFERE SAHİP ÇIKTI

Kadın-Erkek- Genç- yaşlı binlerce vatandaş, bayrağını kapıp 30 Ağustos kutlamalarına katıldı. Atatürk ve silah arkadaşlarına 94 yıl sonra yine ve yeniden saygısını gösterdi…

MANAVGAT HALKI ZAFERE SAHİP ÇIKTI
Bu içerik 778 kez okundu.
Advert

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. Yıl dönümü, Manavgat’ta coşkuyla kutlandı. Manavgat Belediyesi’nin organizasyonuyla düzenlenen fener alayı ve Candan Erçetin konseri zafere ayrı bir anlam kattı.

Saat 20.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Manavgatlılar, Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara önderliğinde ellerinde meşaleler ve Türk bayraklarıyla yürüyüş yaptı. 30 Ağustos kutlamalarına Garnizon Komutanı Jandarma Albay Enver Sungur’da ailesiyle birlikte katıldı.

 

 

Sözen şiir okudu

Ulusal bayramlarda günün anlam ve önemini anlatan şiir örneklerinden seçkiler sunan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Dağ başını efkâr almış / Gümüşdere durmaz ağlar” dizeleriyle başlayan Atila İlhan’ın ‘Mustafa Kemal’ adlı şiirini duygu yoğunluğu içerisinde seslendirdi.

 

CHP’li Kara alandaydı

Niyazi Nefi Kara zafer gününde Manavgatlı hemşehrilerini yalnız bırakmayarak onlarla yürüdü ve Manavgat halkının zafer bayramını kutladı. Kara, coşkulu gecede kısa birde konuşmada yaptı.

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen gecede yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi.

 

Ne ölmekle biteriz ne de öldürmekle

 

Bugün burada sizlerle 30 Ağustos Zaferimizin 94. Yıldönümünü kutluyor olmanın gururu ve mutluluğu içindeyim. Bu pırıl pırıl akşamda, her yıl olduğu gibi yine tek yürek olduk. Çünkü hepimiz ortak geçmişe sahibiz. Biz yurt diye Anadolu’yu, yol diye Cumhuriyeti, onur diye tam bağımsızlığı, önder diye Atatürk’ü seçmişiz. Biz her milli bayramda wwwkrasimiz için, bağımsızlığımız için, özgürlüğümüz için, cumhuriyetimize sahip çıkmak için geçmişte bu meydanlardaydık, bugün de bu meydandayız. Yarın da bu meydanlarda olacağız. Bundan hiç vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz. Ne ölmekle biteriz, ne de öldürülmekle. Hiç nehirler kurur mu denize dökülmekle Atatürk öldü mü ki, Atatürkçüler ölsün. Ben Türküm diyorsa eğer kişi, burnunun direği sızlayacak vatan denilince. Yoksa soluduğu hava haramdır Türküm diyene. Yüreğine bir ateş parçası düşmüyorsa şehidini görünce, hainden farkı yoktur o kişinin. Ne mutlu ki bu akşam çok kalabalığız.

 

 

Atatürk varsa yarınlar daha güzeldir

Büyük zaferin üzerinden 1 asra yakın zaman geçmiş. Aradan geçen yıllar, bazılarının hafızalarında, milli mücadelenin hangi şartlarda kazanıldığına dair izler bırakmamış olabilir. Ancak bu gerçeği, zaferin asıl sahibi yüce milletimiz çok iyi bilmektedir. Bu bayram, o zaferle kazanılanları korumaya yemin edenlerin bayramıdır. Bu zafer, var olma mücadelesinde kendisine yol çizmesi gereken bir milletin, topyekun şahlanışının, özgürlük ve bağımsızlığının sembolüdür. Bu büyük mücadelenin başkomutanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizdir. Bir ülkede wwwkrasi varsa, özgürlük varsa, laiklik varsa, Cumhuriyet varsa, yaşam vardır. Her şeyden önce Mustafa Kemal Atatürk varsa yarınlar daha güzeldir, çocuklarımızın geleceği daha aydınlıktır.

 

 

İnsanlık hepimizin olsun

 

Bu yüzden bir kez daha barışın, özgürlüklerin, wwwkrasinin kenti Manavgat’tan size ve tüm ülkeme sesleniyorum. 30 Ağustos zaferinin içimizdeki inancı, azmi ve gücüyle yarınlarımızın özgür ve aydınlık günleri için birlik olalım. Atatürk’e ve eseri laik Cumhuriyet’e sahip çıkalım. El ele verelim… Bu duygu ve düşüncelerimizle Başta Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi, terör şehitlerimizi ve wwwkrasi şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. İyiye güzele ulaşmak için tüm sıkıntıları acıları, yaşananları bir kenara bırakın. Dik durun, adil olun, sabırlı olun. Kin ve nefret başkalarının “insanlık hepimizin olsun”…

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Sevgiyle kalın, Atatürkle kalın, Cumhuriyet’le kalın.

 

 

 

Memleketim şarkısıyla başladı

 

Ardından sahneye çıkan ünlü sanatçı Candan Erçetin, en güzel şarkılarını Manavgat halkı için söyledi. Memleketim şarkısı ile elinde bayrakla sahneye çıkan Erçetin, 2 saat boyunca söylediği duygusal ve hareketli parçalarıyla Manavgat’ı coşturdu. Gece sonunda ünlü sanatçıya teşekkür çiçek ve plaketini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen sundu. 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı