Advert

MESO Başkanı Hasan Çelik 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı.

Manavgat Esnaf ve Sanatkârlar Odası (MESO) Başkanı Hasan Çelik yaptığı açıklama ile 30 Ağustos 1922’de kazanılan ve 94. Yıldönümünü gerçekleştirdiğimiz Zafer Bayramımızı kutladı.

MESO Başkanı Hasan Çelik 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Kutladı.
Bu içerik 959 kez okundu.
Advert

MESO Başkanı Çelik; 30 Ağustos Zafer Bayramı, 26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de saat 04:30’da Başkomutan Mustafa Kemal’in emri ile başlayan büyük taarruzun 9 eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla son buluşu ve her yıl 30 Ağustos’ta Ülke topraklarının İşgalci güçlerden geri alınmasını temsil etmektedir.

 

Bilindiği üzere Manavgatlı Esnaflarımız ile 26 Ağustos’ta Afyon Kocatepe’yi ziyaret ederek bu kutlu zaferin başladığı gün başladığı yerdeydik. Çok anlamlı, manidar, duygulandıran, o anları hissettiren bir ziyaret oldu. Milletimiz uzun yıllar geri çekilişine son vererek Başkomutan Mustafa Kemal’in emri ile varını yoğunu ortaya koyarak, tüm tükenmişliklere rağmen mutlak bir zafer elde etmiştir. Türk Milleti bugünde Başkomutan Mustafa Kemal’in izinden giderek damarlarında ki asil kanın hakkını vererek 15 Temmuz gecesi yeni bir mutlak zafer kazanmış ve Dünyaya Türk Milletinin ne kadar diri, sağlam, vatan için her daim mücadeleye hazır olduğunu göstermiştir. 94 yıl önceki Dirilişe bir yenisini 15 Temmuz gecesi eklemiştir. Bugün yaşadığımız Tüm olumsuzluklara, sıkıntılara rağmen 30 Ağustos Zafer Bayramını Haklı Gururumuz ve Tüm benliğimiz ile kutlamaktayız.  Türkiye Cumhuriyet Devleti, Milleti ile bir bütündür ve asırlardır bu Ülke bu Millet üzerine kurulan planları dirayetli bir şekilde bertaraf etmektedir. Dış güçler artık anlamalıdırlar ki bu Ülke’yi bu Milleti kimse yenemeyecektir, dağıtamayacaktır, yok edemeyecektir.

 

Bu duygularla, bizlere bu büyük zaferi armağan eden Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi saygı ve şükranlarımız ile anıyor, Tüm Milletimizin ve Manavgatlıların 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı