Advert

HALKIN DOKTORU İLE 15 SAAT

CHP Antalya Milletvekili Avrupa Birliği (AB) Uyum Komisyonu Üyesi Halkın Doktoru unvanlı Dr. Niyazi Nefi Kara ile Antalya’nın doğu ilçelerine bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik.

HALKIN DOKTORU İLE 15 SAAT
Bu içerik 138 kez okundu.
Advert

Gittiğimiz her ilçede partili partisiz tüm vatandaşların halkın doktoruna gösterdikleri yoğun ilgiye şahit olunca bir siyasetçiye niçin halkın doktoru denildiğini daha iyi anladım.  Yiğit Anadolu insanının sözünde durma, verdiği sözlere bağlı kalma, özü ve sözü doğru olma anlamına gelen ahde vefaya olan inanmışlıklarının Nefi Kara’daki tezahürünü gördüm. O gün Anadolu’nun yiğit halkı bizlere bir şey daha gösterdi:

 

Kara’ya gösterilen sevgi muhabbetinin temelinde onun siyasi kimliğine duyulan saygı değil de onun yüreklere ektiği sevgi tohumlarının insanda yeşerip büyüdüğünün göstergesi olduğuydu.

 

 

Nefi Kara tarafından Meclis’e soru önergesi verilmesine konu olan çileli Gündoğmuş yolunu bin bir zorlukla aşındırdıktan sonra CHP Gündoğmuş İlçe Binası’na vardık. Parti binası önünde bekleyen partililer, Kara’ya yoğun sevgi gösterisinde bulundu. Kara’yı soru yağmuruna tutan partililer aldıkları cevaplardan memnun bir şekilde lafı uzatmadan şikâyet bölümüne getirdiler. Neydi şikâyete konu olan meseleleri?

1-     7 Haziran ve 1 Kasım seçimleri sonrası parti yetkililerinin ve vekillerin kendilerini unuttuklarını ve de vefasızlığın CHP’de halen hâkim olduğuydu.

2-     İşsizlik.

 

 

Tansev Pilavcı dışında cenazemize gelen olmadı

CHP Gündoğmuş İlçe Başkanı Şakir Özdemir, muhtelif kurumlara işe girmek için AKP’ye üye olma şartı istendiğinden partisine üye 17 kişinin partisinden istifa etmek zorunda kaldığını anlattı. Partililerine iş bulma konusunda vekilden destek istedi. Başkan Özdemir üzüldükleri bir konuyu da dile getirirken il yöneticilerinin vefasızlığından bahsetti. Özdemir, 22 yıl CHP’nin ilçe başkanlığını yapmış Mehmet Demirel’in (Mehmet Çavuş) cenaze törenine Tansev Pilavcı’nın dışında katılım gösterilmemesini vefasızlık olarak nitelendirerek, seçimden seçime hatırlanmanın artık kendilerini yorduğunu söyledi ve arkasından o çok bilinen serzenişini dile getirdi: Bu şartlarda CHP nasıl iktidar olacak?

Gündoğmuş ziyaretinin sonlarına doğru partililer, ‘10 Kasım’da Anıtkabir’e gitmek için bir otobüs tahsis edilmesine aracı olmasını vekilden istediler. Nefi Kara bu isteğe anında cevap vererek ilgili yerleri telefonla aradı ve bağlantıyı yaptı. Gündoğmuş / Karabul’da verdiğimiz kısa bir molada Gündoğmuş Belediye Başkanı AKP’li Mehmet Özeren ile Kaymakam Mustafa Üner’in misafiri olduk.

 

Hastaya anında müdahale

Gündoğmuş ziyaretimiz sonrasında sırayla Akseki, İbradı, Ormana ve Ürünlü’de partililerle bir araya gelindi. İbradı’da bir partilinin kalp krizi geçiren yakına hastaneye giderek anında müdahale eden Niyazi Nefi Kara, niçin kendisine halkın doktoru denildiğini bir kez daha teyit etmiş oldu.

 

 

 

Darısı diğer vekillerin başına

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara ile yaptığımız ziyaret, CHP’nin insan ilişkilerini bir daha gözden geçirmesi gerektiğini hatırlatması bağlamında hem vekil hem de bir gazeteci olarak benim için yararlı bir gözlem oldu. Darısı diğer vekillere ve parti yöneticilerine.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti