Advert

KAVGA SİZİN ÇİLE HALKIN

Belediyeler kuruluşları itibarı ile halka hizmet etmek için vardırlar, birbirlerini suçlamak için değil.

KAVGA SİZİN ÇİLE HALKIN
Bu içerik 194 kez okundu.
Advert

Kurumların kendi aralarındaki sorunları basın yoluyla kamuoyuna duyurması suçlanan kurumu değil de suçlayan kurumu halkın gözünde itibarsızlaştırır.

 

Bundan dolayıdır ki, Ilıca’da bulunan Rafet Ünal Parkı’nın su abonesi olmadığı için suyunu kesmesini ne kadar yanlış buluyorsam, parkın tuvalet girişine “ASAT tarafından suyu kesildiği için tuvalet hizmet verememektedir” afişinin asılmasını aynı derecede yanlış buluyorum.

 

Parklar, kentlerin o boğucu stresli yaşantısından bir nebzede olsa sıyrılmak isteyen vatandaşların aileleriyle dinlenmeye çekildikleri nefes aldıkları yerlerdir.

 

Kentin beton yığınlarından kurtarılan parsellere bin bir uğraşla yapılan bu mahalle parkları, parkı yapan kuruma hiçbir getiri getirmezken bilakis bakımı, temizliği, personel istihdamı ve korunması adına yapılan işlemler kurumun bütçesinden karşılanmak durumundadır.

 

Bugün Manavgat’ın 106 mahallesinde yüzlerce park aynı önem ve titizlikle korunmakta ve de binlerce Manavgatlıya ev sahipliği yapmaktadır.

 

Şimdi siz, Manavgat’ın merkez mahallesinde yer alan bir parkın suyunu kesmekle Manavgat Belediyesi’ni mi cezalandırıyorsunuz yoksa Manavgat halkını mı?

 

Kamuya açık içerisinde onlarca çocuğun koşup oynadığı bir parkın suyunu kesmek önünde ‘BÜYÜK’ ibaresi olan bir belediyeye yakışmadı.

 

Manavgat Koordinatörü Sayın İbrahim Büküş basına yazılı olarak yaptığı açıklamasında, Manavgat Belediye yetkilerini abone olmaları için yazıyla uyardık ancak onlar hiç oralı olmadı diyor.

 

Manavgat Belediyesi bu yazıya cevap verdi mi yoksa vermedi mi onu bilmiyorum. Manavgat Belediyesi’nden bu yönde henüz bir açıklama yapılmadı.

 

Her iki belediye de hizmet için var olduklarını söylüyor ama o abuk sabuk büyükşehir belediye yasasından doğan yetki karmaşasından dolayı da birbirlerini suçlamaktan ve kavga etmekten geri durmuyorlar. Onlar kavga ederken çileyi de doğal olarak halk çekiyor.

 

Bu yasanın daha çok başımızı ağrıtacağıyla ilgili yüzlerce yazı yazdım ancak şimdi konumuz bu yasa değil.

 

Konumuz Sayın Büküş’ün bir yanlışa imza atarak bir parkın suyunu kesme talimatını vermesidir.

 

Altyapı çalışmalarını öne sürerek, “ ne yapalım biz bu su paralarını toplamazsak bu yatırımı nasıl yapacağız” bahanesi kamunun kullanım alanı olan yerler için çok fazlada geçerli olmazsa gerek.

 

Şayet Manavgat Belediye yetkilileri de uyarılara rağmen yasal yükümlülüğünü yerine getirmemiş ise bunun hesabını soracak kişi Başkan Şükrü Sözen’dir. Gereğini mutlaka yapacaktır.

 

Sayın Büküş sizde gereğini yapın ve hala şayet parkın suyunu açtırmadıysanız açılması için talimatını veriniz!

 

Halkı su ile terbiye ederek cezalandırmayın!

 

Oradan tahsil edemediğinizi söylediğiniz bedel, her ne kadar ise ASAT’ı batırmaz.

 

Ama böylesine bir uygulama halkın nezdinde Manavgat Belediyesi’ni değil Büyükşehir Belediyesi’nin itibarını zedeler.

 

Sizler, bu iletişimsizlik ortamında Manavgat’ı ilgilendiren bir konunun çözümü için bir araya gelmediğiniz sürece, bu kargaşadan yararlanmak isteyen birileri provokatif eylemlerle hep var olacaklardır.

 

Biliyorsunuz kargalar, hep tepelerde pinekleyerek o anın gelmesini beklerler…

 

BİR ÖNERİ: Rafet Ünal’ın kendi ismini taşıdığı parka seve seve abone olacağını düşünüyorum.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı