Advert

Nilüfer: Anneme bile Kayahan'daki gibi ağlamadım

Ünlü sanatçı, verdiği bir röportajda mahkeme kararıyla 15 yıl şarkılarını söyleyemediği Kayahan'ın kalbindeki yerini ve 43 yıllık sanat hayatını anlattı.

Nilüfer: Anneme bile Kayahan'daki gibi ağlamadım
Bu içerik 90 kez okundu.
Advert

Nilüfer, verdiği bir röportajda Kayahan'la ilgili ilk kez samimi açıklamalarda bulundu. Ünlü sanatçı, Kayahan'ın vefatı için, "Anneme bile Kayahan kadar ağlamadım." dedi. İşte Nilüfer'in o röportajı...

  

"HALİMİ EN İYİ ANLAYAN KAYAHAN'DI"

 

Ruhunuzu, sesinizi, halinizi en iyi anlayan kimdi?: "Kayahan. Bir şarkı bestelediği zaman ilk benim sesimden duymak isterdi. Her şarkısı için çok uğraşan bir besteciydi. Aylar, yıllar uğraşırdı. Durmadan oynar, değiştirirdi. Müziğe olan sevgisi her şeyden, herkesten üstündü. Belki de bu yüzden idare etmesi zor bir insandı sanki..."

 

"Öyle şarkılar yazan bir insanın tabii ki bazı zorlu tarafları olacak. Hâlâ inanamıyorum gittiğine. Anlamıyorum. O kadar sağlam durdu ki o son 18 ay.... Hiç kimse onun kadar dik duramazdı kansere karşı. Biz inanıyorduk, "Bunu aşacak Kayahan" diyorduk."

 

"O KONSERİ ÇOK İSTEDİ"
 

Neler yaşadınız o son dönemde?: "Hep görüştük, hiç ayrılmadık. Kanser umurunda değildi. Durmadan çalıştı. Eşi İpek, canım İpek, dünyanın en sabırlı insanı, sonsuz bir destekle yanındaydı. Şimdi anlıyorum: Bizim küsmelerimiz de hep birbirimize olan düşkünlüğümüzdendi. İkimiz de inatlaştık. Neyse ki o son konseri de yaptık. Çok istiyordu o konseri. "

 

"CENAZEDEN SONRA ŞARKILARINI DİNLEYEMEDİM"

 

"Kendimi zor tuttum. Üzgündüm. Heyecanlıydım. Seyircisiyle helalleşmek istedi. O son ay hali gerçekten kötüydü... (Duraksıyor, gözleri doluyor, gözleri büyüyor, uzaklara dalıyor) Ben bu acıyla nasıl başa çıkacağım, inan bilmiyorum.

 

 

KAYNAK: SABAH HABER

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı