Advert

BÜYÜKŞEHİR’DEN AKSEKİ’YE OTOGAR

Büyükşehir Belediyesi’nin Akseki’ye hizmet sağanağı sürüyor. Göreve gelir gelmez Akseki’nin 30 yıllık su sorununu çözen Başkan Türel’in 1 yıl önce temelini attığı Akseki Şehirlerarası Otobüs Terminali ve İtfaiye İstasyonu da tamamlandı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN AKSEKİ’YE OTOGAR
Bu içerik 58 kez okundu.
Advert

Büyükşehir Yasası ile birlikte 19 ilçeyi hizmet yağmuruna tutan Büyükşehir Belediyesi, Akseki’yi hasret kaldığı yatırımlarla buluşturmaya devam ediyor. Söz verdiği gibi Akseki’nin 30 yıllık su sorununu 5.5 ayda çözen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in geçtiğimiz yıl temelini attığı Akseki Şehirlerarası Otobüs Terminali ve İtfaiye İstasyonu inşaatları da tamamlandı. Daha önce hiç terminali olmayan ilçede yeni yatırımların heyecanı yaşanıyor. İlçe sakinleri, dört gözle tesislerin hizmete gireceği günü bekliyor.

 

YENİ OTOBÜS TERMİNALİ HİZMETE GİRİYOR

3 trilyonluk bir yatırımla tamamlanan Akseki Şehirlerarası Otobüs Terminali, ilçeye kazandıracağı hareketliliğin yanı sıra ilçe ulaşımının daha sağlıklı gerçekleşmesine olanak sağlayacak. 8 bin 360 metrekare açık ve 1200 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 9 bin 560 metrekarelik alana sahip olan terminalde aynı zamanda 22 yatak kapasiteli bir otel, 5 dükkan,7 şehirlerarası ve ilçeler arası peron, yürüme alanları ve açık otopark alanı da bulunuyor. Modern terminal, Akseki’ye çok yakışacak.

 

YANGINA MÜDAHALE GECİKMEYECEK

Otobüs Terminali’nin yanı sıra Akseki ve çevresine hizmet verecek itfaiye istasyonunun da inşaatında sona gelindi. 4 araç kapasiteli kapalı ve ısıtmalı garaj ve itfaiye personelinin rahat çalışma koşullarıyla yangın durumunda hızlı müdahale edebileceği bir tesis olarak Aksekililerin hizmetine girecek.

 

“HİZMET YAĞMURU YAĞDIRDIK”

 

Akseki’deki çalışmaları yakından takip eden Büyükşehir Belediyesi Akseki Koordinatörü İbrahim Özkan, gerçekleştirilen yatırımlarla Akseki’nin modern bir görünüme büründüğünü belirtti. Özkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak Akseki’mizde adeta bir hizmet yağmuru başlattık. Başkanımız Menderes Türel’e kazandırdığı yatırımlar için teşekkür ediyoruz. Yapımı tamamlanan Akseki otobüs terminali ve İtfaiye İstasyonu halkımızın rahatı ve güveni açısından çok önemliydi ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası