Advert

MATSO’DA FETÖ POLEMİĞİNE BAKIŞ

Geçtiğimiz haftalarda MATSO Meclis Toplantısında Meclis Üyesi Yakup Ekşi ile MATSO Başkanı Ahmet Boztaş arasında “FETÖ” polemiği yaşandı. Yakup Ekşi MATSO Yönetiminde olan FETÖ’cülerin neden oda yönetiminden ve meclis üyeliğinden atılmadığını sordu.

MATSO’DA FETÖ POLEMİĞİNE BAKIŞ
Bu içerik 107 kez okundu.
Advert

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ise Meclisin seçilmiş olan herhangi bir kişiyi meclis üyeliğinden düşürmek gibi bir yasal haklarının olmadığını söyledi. Daha sonra bu polemiğin basına yansıması üzerine Ahmet Boztaş sosyal medya hesabından önce bir basın açıklaması ve daha sonra da meclis toplantısında yaşanan polemiğin video görüntülerini yayınladı. Ahmet Boztaş’ın toplantıdaki söyledikleriyle yaptığı basın açıklamasındaki ifadeler bir biriyle çelişir vaziyetteydi. Meclis toplantısında Yakup Ekşi ısrarla MATSO yönetiminde ve meclisinde FETÖ’cülerin olduğunu dile getirirken, Boztaş, belirtilen kişiler hakkında herhangi bir yorum yapmaktan kaçındı. Her seferinde bu kişilerin mahkemelerce suçlu bulunmadığı sürece suçsuz olduğunu savunan Boztaş, haberin basında yer almasından sonra yaptığı açıklamada, bu kez MATSO içerisinde FETÖ’cülerin olduğunu ve bu kişileri temizlemek için kanun hükmünde kararnamenin çıkmasını beklediklerini söyledi.

 

MATSO’DAKİ FETÖCÜLER

MATSO Meclisindeki tartışmanın haber yapılarak kamuoyuna yansıması üzerine MATSO Başkanı Ahmet Boztaş yaptığı basın açıklamasında, “MATSO, Fetöcüleri temizlemek için kanun hükmünde kararname bekliyor” diyerek, bir bakıma MATSO içerisinde FETÖ’cülerin olduğunu ve bunları temizlemek için kararnameyi beklediğini söylüyordu. Aslında Yakup Ekşi ve diğer meclis üyelerinin de duymak istediği şey buydu. Eğer Ahmet Boztaş, basın açıklamasında olduğu gibi bu cümleyi MATSO meclisinde de söyleseydi bu kadar tepki almayacaktı.

 

FETÖCÜLERİN KİM OLDUĞUNU SÖYLEYECEK Mİ?

Ahmet Boztaş’ın “Fetöcüleri temizlemek için kararname bekliyoruz” açıklamasının ardından herkes bu FETÖ’cülerin kim olduğunu merak etmeye başladı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ’ye yönelik operasyonlar sürerken, valilerin belediyelere gönderdiği bir genelgeyle “Fethullahçı” olarak bilinen isimlerin listesini istediği bilinmekte. Şimdi herkesin merak ettiği konu, MATSO ve diğer sivil toplum kuruluşları da kendi bünyelerinde bulunan “Fethullahçı” olarak bilinen kişilerin listesini valiliklere veya bağlı bulundukları mercilere verecekler mi? Zira Ahmet Boztaş’ın kendi ifadesiyle “MATSO’da FETÖ’cüleri temizlemek için kararnameyi bekliyoruz” ifadesindeki FETÖ’cüler kimler? MATSO Yönetiminde ve meclisinde olan bazı üyelerin tutuklandığını, bazı kişilerin ise yurtdışında olduğu bilinmekte, bunların dışında MATSO Yönetiminde ve meclisinde “Fethullahçı” olarak bilinen kişiler var mı? Mecliste ismi geçen ve yurt dışında olduğu iddia edilen şahsın yaşanan bu tartışmaların ardından istifa dilekçesini bir şekliyle yönetime ilettiği ve Başkan Boztaş’ın bu istifa dilekçesini Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’ye sunduğu gelen bilgiler arasında.

 

BOZTAŞ’TA PANİK HAVASI

Ahmet Boztaş, son günlerde yaşanan polemikler yüzünden oldukça sıkıntılı günler geçiriyor. Yakup Ekşi ile girdiği tartışmanın ardından bu tartışmanın basına yansıması yüzünden bir hayli sıkıntılı günler geçiren Ahmet Boztaş, darbe karşıtı ve FETÖ aleyhtarı söylemlerini  sık sık gündeme getirmeye başladı. Yanlış anlaşılacağı korkusuna kapılan Ahmet Boztaş, FETÖ karşıtı basın açıklamalarını sosyal medya üzerinden sponsorlu olarak yani para harcayarak paylaşarak binlerce kişiye ulaşmaya çalıştı. Bunun dışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile çekilen fotoğrafları sosyal medyada servis ederek, hakkında oluşabilecek herhangi bir yanlış anlaşılmanın da önüne geçmeye çalışıyor.

 

VİCDANIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE RAHAT

 

MATSO Meclisi’nde yaşanan tartışmayı Manavgat gündemine taşıdığımız için bazı kesimlerce suçlandık. Çünkü bu tartışma haber değeri taşıyordu ve kamuoyunun mutlaka bilgilenmesi gerekiyordu. Amacımız birilerini hain FETÖ terör örgütüyle asla işkillendirmek değildi, olamazdı da. Nitekim bu haberimizden sonra tartışmanın videosu ve Başkan Boztaş’ın ardı sıra açıklamaları basına yansıdı. MATSO’dan yasaklı gazeteci olmamıza rağmen Boztaş’ın açıklamalarını aynı sorumluluk içerisinde haber sitemizde yayınladık.  O yüzden vicdanımız da, gönlümüz de rahat. Herkesin birbirini, siyasi geçmişini ve bugününü çok iyi bildiği, tanıdığı insanların bir mevkie geldikleri zaman yöneticilik vasıflarını ortaya koyma gibi bir zorunlulukları vardır. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın meclisindeki tartışmada zafiyet gösterdiği ve sinirlerine hâkim olamadığı açıkça görülmüştür. Umarım bu sinirlilik halinin getirdiği yönetim anlayışı, yönetim kurulu üyelerine ve meclis üyelerine olumsuz bir şekilde yansımaz. Çünkü Ahmet Boztaş’ın bugün en çok ihtiyacı olan şey yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyelerinin varlığını arkasında hissetmesidir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı