Advert

OĞUZHAN: KAPATILMAMIZ İÇİN HİÇBİR SOMUT GEREKÇE YOK!

Manavgat’ın ilk özel tıp merkezi olan Özel Hisar Tıp Merkezi, 2005 yılından bu yana büyüme hedefinden vazgeçmeyerek yatırımlarına devam ediyor.

OĞUZHAN: KAPATILMAMIZ İÇİN HİÇBİR SOMUT GEREKÇE YOK!
Bu içerik 74 kez okundu.
Advert

Özel Hisar Tıp Merkezi’nin başarısının, Manavgat sağlık sektöründe referans gösterilen bir sağlık grubuna dönüşmesinin nedeni yönetim anlayışının yanı sıra deneyimli çalışanlarının yarattığı sinerjiden kaynaklandığı konuşuluyor. Kurulduğu günden bugüne Hipokrat yeminine, deontolojiye ve etik değerlere bağlı kalarak hizmet verdiği bilinen Özel Hisar Tıp Merkezi yönetimi, sağlık sektörünün deneyimli ismi Dr. Harun Oğuzhan’ı işletme direktörü olarak bünyesine katarak hedeflerini büyüttü.

 

İşletme Direktörü Dr. Harun Oğuzhan ile Özel Hisar Tıp Merkezi’ni konuştuk. Sorduğumuz sorulara içtenlikle cevap veren Oğuzhan’a yeni görevinde başarılar dileriz.

 

Değerli Hocam, Sevgi Hastanesi sonrası Ankara’ da mesleğinizi icra ettiniz ve tekrar Manavgat’a geldiniz. Öncelikle sizi tekrar Manavgat’ta görmek bizi memnun etti. Manavgat’a ve Hisar Tıp’a tekrar hoş geldiniz. 

 

Hoş buldum. Estağfurullah. Bu sizlerin güzel gören, güzel düşünen bakış açınız ve buna yine yeniden layık olmak, Manavgat ve Bölge Halkına ve en önemlisi içinde bulunduğum kuruma artı değer katmak ve en önemlisi ‘İZ’ bırakmaktır.

Hisar Tıp’ın Yönetim Kurulu ve hekim kadrolarından birkaç eski mesai arkadaşımın teveccühü ve takdiri ile bu kuruma ve Manavgat’a tekrar gelmeme vesile oldukları için minnettarım, müteşekkirim.

Beni tanıyanlar ve bilenler bilir, en büyük sermayem tevazu ve hoşgörü duygusu ile profesyonel düşünüp amatör bir ruhla çalışmaktır.

En iyi ve başarılı bir yönetici, ekibini motive ederek çalışan ve kurumunu ileriye taşıyandır. Ben meslek hayatımda hep bunu ve bu vurguyu aşıladım. Ve hiçbir zaman da arkamda ‘İS’ bırakmadım.

Bu bir ekip çalışmasıdır. Çalışanlarımızın, mesai arkadaşlarımın sadece eksiklerini tamamlıyorum. Tabi onlar da benim çalışma azmimi ve bilgilerimi tazeliyor ve geliştiriyorlar. Ben ekibime sadece ve sadece Orkestra Şefliği yapıyorum.

 

Geçtiğimiz günlerde yaşanan darbe girişimi ile ilgili görüşleriniz nedir?

 

Millet iradesi ve devlet kurumlarının takdire şayan dayanışması sonucu halkın iradesine karşı yapılmış gayrimeşru ve hainlik boyutundaki kalkışma çok şükür amacına ulaşamayarak bertaraf edildi.

Bu karanlığı aydınlatan Aziz Milletimiz, wwwkrasimize sahip çıkarak wwwkrasinin eşsiz bir örneğini meydanlarda sergilemiş olup milli iradesine sahip çıkmıştır. Aziz milletimiz ve milli irademiz bugünümüz ve geleceğimiz için hayati öneme sahip bu çok zorlu süreçten her zaman olduğu gibi haklı ve galip çıkmıştır.

Bu meyanda, hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözünü hep aklımızda tutarak;

Ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye ve hizmet etmeye bundan böyle de devam edeceğimizi tüm kamuoyunun bilmesini isteriz. Devletimiz ve Ülkemiz var oldukça biz de varız düsturu ve algısı ile wwwkrasi varsa hepimiz varız ilkesi ile “Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.

Hocam ilçe ve Bölge Halkı, hasta hakları konusunda yeterince bilgi sahibi mi?

 

Evet, doğrusunu söylemek gerekirse çoğunluğu bu konuda bilgi sahibi. Ciddi bir manada bugüne kadar hasta şikâyeti gelmedi bize. Zaten sorunları hastalarla karşılıklı olarak konuşmalarımızda çözüme kavuşturuyoruz.

Zaten Hisar Tıp merkezinin kuruluşundan, oluşumuna ve gelişmesine kadar ki bu süreç ve serüvende önemli bir çizgi sergilemişti. Şöyle ki;

İşveren iş gören ve hizmeti alan arasında samimi bir aidiyet duygusunu hastalarımız gerek ayaktan ve gerekse yatarak tedavi gördüğü her aşamada bunu hissetmesi ve hissettirmemizin altında yatan yegâne unsur, çalışanlarımızın sebat ve istikrarı ile mümkün olmuştur. Ve bu olguyu teveccühe çeviren de, Manavgat ve bölge halkının teveccühü ve desteği ile mümkün hale gelmiştir. Bizler ekip olarak bu mümkünlü hali imkâna çevirdik. Bu güvenle ve de bu heyecanla hizmetlerimize devam etmekteyiz.

En büyük şansımız; ortaklık yapımızda işverenlerimizin diğer tabirle mesai arkadaşlarımızın birçoğunun Manavgatlı oluşu ve Manavgat’ta yıllarca hizmet vermiş olması işini ve işletmesini bu şekilde yatay ve dikey bir süreçte ayakta tutması, klinik ve yönetim kalitemizin ve başarımızın en önemli ayağını oluşturması tüm bu göstergelere birer teminattır.

 

Personel çalışma şartlarından memnun mu?

 

Çalışanlarımızın % 80’i 8- 10 yıllık personellerimizden oluşmaktadır. Bu sebat göstergeleri memnuniyetlerinin aynasıdır. Bakın ben mesai arkadaşlarımla zaman zaman bireysel ve mesleki istişareler ve değerlendirmeler yaptım. Karar verirken onlarla birlikte vermeye özen gösterdim. Ve bu davranışla onlara değer verdiğim ve önemsediğim anlamını taşır ki bir çalışan için en önemli motive şeklidir.

Geçmişe göre hasta sayımız artmasına rağmen personel bu durumdan şikâyetçi değil. Çalışma şartlarımız ve birbirimize olan güvenimiz, özverili davranmamız sayesinde uyumlu bir çalışma ortamı oluşturduk.

 

Hocam;  Özel Hisar Tıp Merkezi’nin malum FETÖ Terör Örgütü eski tabiriyle cemaatle anıldığınız söylentilerine ne dersiniz.

 

 

Bu su-i zanna “Çamur at izi kalsın” denir. İnsanlara yapmadıkları bir olaydan dolayı iftira atıldığı zaman inanmayanlar olacağı gibi elbette inanan bazı kişilerde olacaktır ve insanların akıllarında soru işareti kalacaktır. İnsanlar o kişi ve kurum hakkında yanlış şeyler düşünecekler ve o kişiye ve kuruma karşı ön yargılı davranacaklardır.

 

Her işletme sahibi bütün cemaatlere, siyasi görüşlere ve sivil topluk örgütlerine eşit mesafede olmak durumundadır. Rengini belli eden, aşırılığa kaçan kişi ve kurumlar her zaman zarar görmektedir.

Bu konu hassas bir gündemin hassasiyetle el alınıp mizana teraziye konulduktan sonra sorgulanması gerekecek bir husustur.

Örneğin Bir kişi; namazında, abdestinde ubudiyetinde olabilir, İslamiyet dinini ve ahretini ve hatta helal haram noktasında samimiyeti ve masumiyeti gereği cemaat ve tarikatların sohbetine de gitmiş, çocuklarını okullarında okutmuş ve eserlerini evine, iş yerine almış ve getirmiş de olabilir.

Bunu tam tersi, gayri Müslim ve sol cenahın eserlerine ve toplantılarına da katılmış olabilir. Ve bu örneklemeleri çoğaltabiliriz.

Önemli olan bunları yapar ve desteklerken vatana ve millete zarar vermiş mi vermemiş mi? Bu noktadan ele alıp değerlendirip suçlamaları bu doğrultuda yapılmalıdır.

Hisar Tıp ortaklar kurulunu tüm Manavgat halkı bilir. Kazandıklarını sadece ve sadece yatırıma ve istihdama dönüştürmekten başka bir amaç ve gayeye hizmet etmemiş, devletine ve milletine bağlı bir kurumla hizmetlerine devam etmiş ve etmektedir.

Kurumumuz renk, dil, din ırk ve mezhep gözetmeden eşit mesafede istihdamına katkıda bulunan Kurum ve İşletmeleri bu tür dedikodularla sarsmak, hakkaniyetli bir davranış değildir.

Ben bu görüş ve düşüncelere ; “Dar düşünceler ve dar görüşler “ diyorum.

 

Hocam bu bilgiler ışığında eklemek isteyeceğiniz bir başka husus var mı?

 

Bütün bu dedikodu ve su-i zanlara rağmen Özel Hisar Tıp Merkezi güçlü teknolojik alt yapısı ve kadrosu ile hizmetlerine devam etmektedir.

Bizden bugüne kadar ailece hizmet almış, sağlığına kavuşmuş Manavgat ve bölge halkının her bir ferdine yani velinimetlerimize diyeceğim şu ki;

Sizler baş tacısınız. Lütfen kulaktan kulağa dolaşan dedikodularla değil, bizzat gelerek bizi yerimizde görerek kanaat getirsinler.

Bizler Kurum içerisinde yenilik adına farklı kulvarlarda, bölge halkımıza daha nasıl verimli oluruz düşüncesi ile projeler ve teknolojiler kazandırmaya ve bu konuda AR-GE ile çalışmalara devam ediyoruz.

Örneğin merkezimizde saç ekimine başladık, büyük ses getirdi ve diğer bir canlı örnek fizik tedavi ünitesi de son teknoloji ve yeni cihazlarla donatmış bulunmaktayız.

Turizm sağlığı konusunda da yabancı hastalara maksimum düzeyde sağlık hizmeti sunuyor sahada uzman hekimlerimizle 7/24 nöbet usulü ile sağlık sunumunu gerçekleştiriyoruz.

Yani kısaca kapanmadık. Kapatılmamız için hiçbir somut gerekçe de yoktur.

Acil servisimiz de zaten açıldığımız günden beri konusunda tecrübeli hekimlerimizle 24 saat hizmet etmektedir.

 

Bana ve Kurumuma bu röportaj imkânını sağladığınız için teşekkür eder, ekibinize ve Hisar Tıp’ta görevli tüm mesai arkadaşlarıma sağlık, huzur ve başarılar dilerim.

 

 
 
 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı