Advert

Ahmet Boztaş’tan Fetö iddialarına yanıt

MATSO Başkanı Ahmet Boztaş bir basın açıklaması yayınlayarak MATSO Meclisinde cereyan eden FETÖ tartışmasındaki iddialara yanıt verdi. Manavgat Gerçek Gazetesi olarak doğru ve tarafsız yayıncılık ilkesinden hareket ederek Ahmet Boztaş’ın açıklamasını oldu

Ahmet Boztaş’tan Fetö iddialarına yanıt
Bu içerik 110 kez okundu.
Advert

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) başkanı Ahmet Boztaş,  FETÖ Terör Örgütü ile bağlantılı kişileri görevden almak için bağlı bulunduğu bakanlık tarafından üzerinde çalışılan Kanun Hükmünde Kararname’nin çıkmasını beklediklerini söyledi.

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, yazılı bir açıklama yaparak FETÖ Terör Örgütü ile bağlantılı olan Oda bünyesinde meslek komitesi, meclis, disiplin kurulu ve yönetim kurulu üyelerinin görevden alınması için bakanlık tarafından üzerinde çalışılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK)’yi beklediklerini söyledi.

DEVLETİ DESTEKLİYORUZ

Devletin bu kapsamda attığı tüm adımları da desteklediklerini ve daima devletin yanında yer aldıklarını vurgulayan Boztaş, organ üyelerinden bir veya birkaçının kişisel durumları ve terör örgütü ilişkileri nedeniyle 5174 sayılı yasadan dolayı görevden alınmasına yasal olarak yetki verilmediğini ifade etti. 

MATSO MECLİS TOPLANTISI

MATSO Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konunun gündeme geldiğini kaydeden Ahmet Boztaş,  “Orada da belirttiğim gibi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı Oda ve Borsalar 5174 Sayılı kanun ile yönetilmektedir.  MATSO ve TOBB’a bağlı diğer 365 oda ve borsanın organları olan meslek komitesi, meclis, disiplin kurulu ve yönetim kurulu üyeleri seçimle işbaşına gelmektedir.  Odalar ve Borsalar Kanunu'nda oda ve borsa meslek komitesi, meclis, disiplin kurulu ve yönetim kurulu üyelerinin organ kararı ile üyeliğinin düşürülebilmesine imkân veren bir hüküm bulunmamaktadır.  Konu ile ilgili TOBB’a gerekli bilgilerimiz yazılı olarak bildirilmiştir. Bunun için TOBB ve MATSO olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından üzerinde çalışılan Kanun Hükmünde Kararnameyi bekliyoruz” dedi.

Boztaş, konuyla ilgili 4 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde 365 Oda ve Borsa Başkanın katılımı ile FETÖ Terör örgütü ve diğer konularda toplantı yapılacağını belirtti.

İLK ANDAN İTİBAREN TEPKİMİZİ ORTAYA KOYDUK

Hain girişimin olduğu ilk saatlerden itibaren sosyal medyadan tepkilerini ortaya koyduklarını hatırlatan Başkan Boztaş, “16 Temmuz Cumartesi sabahı bir basın bildirisi yayımlayarak darbe girişimini şiddetle kınayarak millet iradesi ile seçilerek görev alan hükümet ve devletimize yapılan darbe girişimini asla kabul etmeyerek karşısında olduğumuzu ifade etmiştik.  19 Temmuz 2016 günü ise Antalya’da bulunan Oda ve Borsa Başkanları ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında tüm Türkiye’de bulunan 365 Oda ve borsa başkanları ile aynı anda canlı yayında açıklama yaparak yeniden hain darbe teşebbüsünü kınadık” diye konuştu.

ÇOCUK YAŞTAN BU YANA DEVLET VE MİLLET BEKASI İÇİN BEDEL ÖDEDİM

Boztaş, Şahıs olarak çocuk yaştan bu yana devlet ve millet bekası dünya görüşüne sahip olduğunu ve bunun için bedel ödediğinin herkes tarafından iyi bilindiği halde bir basın organının FETÖ Terör Örgütü ele başısı ile fotoğrafının yan yana kullanılmasını şiddetle kınadığını ifade ederek   “Meclis Toplantımızdaki açıklamalarımı çarpıtarak kamuoyunu yanlış bilgilendiren ilgili basın yayın organlarını ve sosyal medyada paylaşımda bulunanları kınıyorum. Bu konudaki yasal hakkımı kullanacağımı kamuoyuna saygıyla belirtirim” diye konuştu.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı