Advert

GENÇ YAZARLAR ÇETİN KİTAP EVİ’NDE

Çetin Kitap Evi son zamanlarda en çok okunan iki genç yazarı konuk ediyor. Koray Yersüren ile Didem Duygu Demir 29 Temmuz Cuma günü saat 15.00’te okurlarıyla bir araya gelecek.

GENÇ YAZARLAR ÇETİN KİTAP EVİ’NDE
Bu içerik 168 kez okundu.
Advert

Eğitimini Akdeniz Üniversitesi’nde sürdüren genç yazar Koray Yersüren ‘GÖZLÜK’ kitabıyla büyük bir çıkış yakaladı. Son zamanlarda gençlere yönelik kitap akımlarının şuan ki öncüsü durumundaki yazar yıllarca dillendirmekten korktuğumuz geçmiş takıntılarımızı yüzümüze vurarak bizleri çocukluk ve gençlik yıllarımıza götürüyor. 

GÖZLÜK (GÖZLÜĞÜN RUHU ALEV ALDI)

Gözlük romanı son zamanlarda çok moda olan internet hikâye paylaşım sitesinden oluşturulan bir kitap. Hikâyenin beğeni toplaması üzerine kitap haline getirildi ve kitapseverler ile buluştu. Hikâyede Ege adında gözlüklü bir gencin hikâyesi anlatılıyor. Genç yaşta sosyalleşmekte zorlanan ve taktığı gözlük nedeni ile Gözlük lakabı takılan Ege’nin sosyalleşme umudu internet olur ve internetten tanıştığı biri ile yaşadığı gizemli aşk hayatını tamamen değiştirir.

Okuyucular ve edebiyat eleştirmenleri tarafından olumlu eleştiriler alan Koray Yersüren’in Gözlük kitabı için söylenecek tek söz: Okuyun, kaybedeceğiniz tek şey ön yargılarınız olacaktır.

 

KORE’DEKİ ÇATI KATINDAN SESLENİYORUM

25 Temmuz 1990 doğumlu diğer genç kadın yazarlarımızdan Didem Duygu Demir ‘Kore’deki Çatı Katından Sesleniyorum’ adlı romanı ile sevgi denen olgunun uzaklık tanımadan evrenselliğini anlatıyor. Gerçek bir yaşam ve aşk hikâyesi.

“Kore’deki Çatı Katımdan Sesleniyorum” 2016 yılında Ephesus Yayınları’ndan çıkan 378 sayfalık bir kitap. “Kore’deki Çatı Katımdan Sesleniyorum” yazarı Türk edebiyatının genç kadın yazarlarından olan Didem Duygu Demir. Didem Duygu Demir “Kore’deki Çatı Katımdan Sesleniyorum” Koreli genç bir adamla Ankaralı bir Türk kızının aşkını anlatıyor. Kendi aşk hikâyesini, Koreli bir gencin yalnızlığına ortak olmasını, onu nasıl sevdiğini ve en zor anında Koreli genç sevgilisinin en güzel şekilde yanında oluşunu anlatıyor.

 

Yaptığı kültürel faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Çetin Kitap Evi sahibi Devrim Çetin tüm kitap severleri Cuma günü saat 15.00’teki imza gününe davet etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti