Advert

Başkan Türel bir sözünü daha yerine getiriyor Bezirgân yeni bir yolla Akdeniz’e bağlanıyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, seçimlerden önce verdiği bir sözü daha yerine getiriyor. Türel’in talimatıyla Kaş’ın Bezirgân Mahallesi yeni bir yolla Akdeniz’e bağlanıyor. Dağları kırarak yapılan zorlu çalışma tamamlandığında Bezirgân’dan Kal

Başkan Türel bir sözünü daha yerine getiriyor Bezirgân yeni bir yolla Akdeniz’e bağlanıyor
Bu içerik 83 kez okundu.
Advert

Başkan Menderes Türel, yerel seçimlerden önce Kaş’ın Bezirgân mahallesini ziyaretinde halkın virajlar nedeniyle Kalkan’a ulaşımda büyük tehlike ve sıkıntı yaşadıklarını belirtmesi üzerine, yeni bir yol sözü vermişti. Başkan Türel’in verdiği söz her zamanki gibi yerini buldu. Türel’in talimatı ile Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı Ekipleri Kaş’a bağlı Bezirgân Mahallesi’ni, Kalkan Mahallesi’ne bağlayan yeni yol açma çalışmalarına başladı. Bezirgân’ı direkt Akdeniz’e bağlayacak yeni yol dağları kırarak oldukça zor şartlar altında yapılıyor. Tamamı kayadan oluşan zemin büyük bir sabır ve özenle kırılıyor.

6 KİLOMETRE KISALIYOR

Bezirgân mahallesini Kalkan’a bağlayan 10 kilometre uzunluğundaki eski yol oldukça virajlı olması nedeniyle büyük tehlike arz ediyordu. Yeni açılacak yolla, Bezirgan-Kalkan arası ulaşım 6 kilometre kısalarak, 4 kilometreye inecek. Bezirgan halkı, direkt Akdeniz’e ulaşacak. Ayrıca yeni yolun açılması ile birlikte tarım arazilerine ulaşım daha kolay olacak. Yeni yolun yapımı hasretle bekleyen bölge halkı, büyük sevinç yaşıyor.

AÇAMAYACAĞIMIZ YOL YOK

Çalışmaları yerinde denetleyen Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir “Buyol Bezirgân halkı için oldukça önemliydi. Başkan Türel’in talimatıyla yolunu programımıza dâhil ederek çalışmalarımıza başladık. Yolun neredeyse tamamı sert zemin ve kayadan oluşuyor. Ekiplerimiz zor şartlarda özenle çalışıyor. Allah’ın izniyle açamayacağımız yol yok” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı