Advert

BUDAK’TAN SİVİL TOPLUMA TAKSİM ÇAĞRISI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, sivil toplum örgütleri ve meslek odalarını, Türkiye’nin bir daha cunta, darbe ve dikta girişimleri yaşamaması için, kararlı bir duruş ortaya konması gerektiğini vurgulayarak, Taksim’e çağırdı. Budak, “Hukuk,

BUDAK’TAN SİVİL TOPLUMA TAKSİM ÇAĞRISI
Bu içerik 89 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Ankara Milletvekili Murat Emir, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve Samsun Milletvekili Hayati Tekin ile birlikte, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Başkanı Emin Koramaz, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türk Eczacılar Birliği (TEB) Başkanı Erdoğan Çolak, Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Sekreteri Sezai Berber’i ziyaret ederek, 24 Temmuz’da Taksim’de yapılacak “Cumhuriyet ve wwwkrasi” mitingine davet etti.          

Budak, ziyaretlerde yaptığı konuşmada, 15 Temmuz’da yaşanan kanlı darbe girişiminin, wwwkrasiyi, özgürlükleri hedef aldığını, toplumun kararlı duruşuyla bu girişimin önlendiğini söyledi. wwwkrasi, hukuk ve özgürlüklerin egemen kılınması için 24 Temmuz’da Taksim’de olacaklarını belirten Budak, “Sivil toplum kuruluşlarının, meslek örgütlerinin de Taksim’de olması, wwwkrasi talebini yükseltmesi çok önemli” dedi.          

Budak, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıkloğu’nu şehir dışında olması nedeniyle, telefonla arayarak, Cumhuriyet ve wwwkrasi Buluşması’na davet etti.

SİVİL TOPLUMA MEKTUP           

Budak, ayrıca aralarında ticaret ve sanayi odaları, ticaret borsaları, TMMOB’a bağlı odalar, TÜRMOB ve bağlı odalar, Barolar Birliği, Veteriner Hekimleri Birliği, Türk Diş Hekimleri Birliği, esnaf odaları sivil toplum kuruluşları ile diğer meslek odaları başkanlarına da birer mektup göndererek, Taksim davetini iletti. wwwkrasi, hukuk ve laiklik ilkelerinin, bir arada huzur içinde yaşamanın temel ilkeleri olduğunu kaydeden Budak, “Ne acıdır ki ülkemiz; 15 Temmuz 2016 tarihinde TSK içindeki cuntacı bir grubun, bu ilkeleri,  birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan kanlı bir darbe girişimini yaşadı.  Bu alçak girişimi lanetliyoruz” dedi. Budak şöyle devam etti:

CUMHURİYET VE wwwKRASİ İÇİN TAKSİM’E

“Türkiye’nin bir daha cunta, darbe ve dikta girişimlerini yaşamaması, halkımızın arzu ettiği toplumsal barış, wwwkrasi, hukuk devleti, huzur, güven ve istikrarın; kalıcı ve sürdürülebilir olması için, birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruşun ortaya konması gerekliliği açıktır.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ayırım yapmaksızın tüm yurttaşlarımızın eşit, özgür ve huzur içinde yaşadığı bir Türkiye hedefiyle 24 Temmuz 2016 Pazar günü İstanbul/Taksim’de saat18.00’da Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımıyla ‘Cumhuriyet ve wwwkrasi Buluşması’ adını verdiğimiz bir büyük buluşmayı gerçekleştireceğiz. Sivil toplum kuruluşlarımızın, meslek odalarımızın, 24 Temmuz Pazar günü Taksim’deki buluşmaya katılımı ve katkısı; hukuk, wwwkrasi ve özgürlük isteyenlerin gücüne güç katacak, geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır. Cumhuriyetimiz ve wwwkrasimiz için Taksim’de buluşmak dileğiyle.”

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası