Advert

BANKER BİLO FİLMİ GERÇEK OLDU

Manavgat’ta yaklaşık 70 Afganistan ve Pakistan vatandaşı, İran üzerinden Türkiye’ye geldi. Kendilerini İstanbul’a götürmesi için bir otobüs ile anlaştı, paralarını ödedi. Kimliği belirlenemeyen otobüs şoförü, 70 kişilik gurubu, İstanbul diye Manavgat’a bı

BANKER BİLO FİLMİ GERÇEK OLDU
Bu içerik 140 kez okundu.
Advert

Ülkelerinden çıkarak Avrupa’ya gitme hayali ile İran üzerinden Avrupa’ya gitmeye çalışan yaklaşık 70 kişilik Afganistan ve Pakistan vatandaşı, Manavgat Otogarı’nda ve Side’de emniyet güçleri tarafından yakalandı. 50 kişi Manavgat Otogarı’nda, yaklaşık 20 kişilik gurubun da Side’de Jandarma tarafından yakalandığı belirtildi.

50’Sİ MANAVGAT’TA 20’Sİ SİDE’DE YAKALANDI

Afganistan ve Pakistan’dan yola çıkan gurubun yolları İran’da birleşti. İran’dan yasa dışı yollarla Türkiye’ye giriş yapan gurup, burada insan simsarlarının eline düştü. Büyük para karşılığında gurupla anlaşan insan simsarları 70 kişilik gurubu İstanbul’a götürmek için anlaştı. Gece yarısı otobüs yolculuğuna başlayan Afganistan ve Pakistanlılardan oluşan gurup, iki güne yakın yolculuktan sonra, şoför, “Otobüs bozuldu, burada ineceksiniz, İstanbul burası” diyerek tüm yolcuları indirdi. Nerede olduklarını bilmeyen gurup, İstanbul’da olmadıklarını öğrenince, indikleri yerden Manavgat Otogarı’na geldi. Buradan İstanbul’a, İstanbul’dan da Avrupa’ya gitmeye çalışan 50 kişi otogarda polis tarafından yakalandı.

Guruptan ayrılan yaklaşık 20 kişi de Side’ye doğru yönlendi, olayı fark eden jandarma da bu gurubu yakalayarak, karakola götürdü.

PASAPORT VE BELGELERİ YOK

Manavgat Otogarı’nda yakalanan 12’si kadın, 7 çocuk toplam 50 kişiden oluşan gurup, üzerlerinde pasaport ve belge olmadığını, İran’dan Türkiye’ye kaçak yollarla giriş yaptıklarını belirterek, “Avrupa’ya gitmek istiyoruz. Bizi buraya getiren şoför, arabanın bozulduğunu, burasının İstanbul olduğunu söyleyerek bizi arabadan indirdi. İstanbul’da olduğumuzu zannediyorduk. Aramızda tedavi görmesi gereken kanser ve epilepsi hastaları var, bundan sonra ne olacağını kimse söylemiyor” dediler.

MÜLTECİ KAMPLARINA YERLEŞTİRİLECEK

Polis kontrolünde bir otobüse bindirilen gurup Göç İdaresi’ne teslim edilmek için Antalya’ya götürüldü. Gurubun mülteci kamplarına yerleştirileceği ifade edildi.

MAHO AĞALAR ÇOĞALDI

Bugün Manavgat’ta yaşanan olay başrollerini Şener Şen ile İlyas Salman’ın oynadığı Banker Bilo filmini hatırlattı. Filmde kaçak yollardan Almanya’ya para karşılığı insan taşıyan simsar Maho Ağa bir kamyona doldurduğu yolcuları Almanya diye İstanbul’a bırakır.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası