Advert

AK PARTİ İFTAR YEMEĞİ’NDE BULUŞTU

AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı’nın gerçekleştirdiği İftar Yemeği’nde konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, günlerdir gündemden düşmeyen il olma konusuna açıklık getirerek, “böyle bir tartışmayı doğru bulmuyoruz ve de reddediyoruz” dedi.

AK PARTİ İFTAR YEMEĞİ’NDE BULUŞTU
Bu içerik 71 kez okundu.
Advert

AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı’nın Küçük Şelale’de gerçekleştirdiği iftar yemeği siyaset ve iş dünyasını bir araya getirdi. Teşkilat üyeleri, davetlileri kapıda tek tek karşılayarak hoş geldiniz dediler ve ellerini sıktılar. İftar yemeğine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Hüseyin Samani ve Gökçen Özdoğan Enç, Bölge Koordinatörleri, oda başkanları, STK’ların başkanları, geçmiş dönemlerin partili belediye başkanları, geçmişte görev yapan ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

 

ALTYAPININ BU KADAR SORUNLU OLDUĞUNU BİLMİYORDUK

 İftar yemeğinin ardından konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı İlçe Başkanı Hasan Öz yaptı. Hasan Öz’ün protokol konuşması sonrasında Manavgat’ın çehresini değiştiren ve de özellikle yıllardır geri bırakılmış alt yapı hizmetlerine kazandırdığı ivme ve yatırımlar nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etmesi dikkat çekti. Milletvekilleri de kısa birer konuşma yaparak Manavgat halkına selamlarını söylediler. Söz sırası Türel’e geldiğinde davetlilerden büyük bir alkış koptu. Türel, Manavgat’taki alt yapı hizmetlerinin istenildiği sürede bitmemesinin suçlusu olarak kendilerinin gösterilmesine tepki gösterdi. Türel, “ Altyapı hizmetlerine başladığımızda nelerle karşılaşabileceğimizi az çok tahmin edebiliyorduk. Ama kazdıktan sonra gördük ki tahminimizden öte altyapıda bir karmaşıklık var. Bu karmaşıklığı ortadan kaldırmak için harcadığımız mesai Manavgat’ta sorunsuz bir altyapı kazandırmak içindir. Hizmet odaklı eleştirilere canımız feda olsun ancak hiçbir şeyi yapmadan hizmet edenleri eleştirmek doğru değildir. Manavgat’a yatırımlarımız her daim verdiğimiz sözler doğrultusunda devam edecektir. Bundan kimselerin şüphesi olmasın” diye konuştu.

 

BU SÖYLEMLERİ ORTAYA ATANLARI KINIYORUZ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise, “dünyadaki mazlum ülkelere yardım elini uzatmak Türkiye gibi büyük devletin tarihinden gelen bir gelenektir. Bu geleneği liderimiz Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın büyük desteğiyle sürdürmenin ülke olarak mutluluğunu yaşıyoruz. Mübarek Ramazan Ayı’nda İslam ülkelerine yaptığım ziyaretlerde dayanışma içerisinde olduğumuzu karşılıklı olarak birbirimize ilettik” dedi.

Son günlerde Alanya ve Manavgat’ın gündeminden düşmeyen il olma sorununa da açıklık getiren Çavuşoğlu, “ ne kadar Manavgatlıysam bir o kadarda Alanyalıyım, ne kadar Alanyalıysam bir o kadarda Manavgatlıyım. İki ilçe arasına nifak sokarak kavga zemini hazırlayanları kınıyorum. Bir yerin il yapılması siyasi iradenin tasarrufundadır. Hükümet olarak bizim böyle bir irademiz yok. Planımız yok. Bu söylemleri ortaya atanları da şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Hükümetimizin kalkınma programları çerçevesinde elbette ki Manavgat’ta, Alanya’da hak ettiği desteği alacaktır. Bizlerin hiçbir ilçemizi ayırt edici, ötekileştirici tavrımız yoktur, hele hele il yapma düşüncesi hiç yoktur” diye konuştu.AK Parti Manavgat İlçe Teşkilatı’nın Küçük Şelale’de gerçekleştirdiği iftar yemeği siyaset ve iş dünyasını bir araya getirdi. Teşkilat üyeleri, davetlileri kapıda tek tek karşılayarak hoş geldiniz dediler ve ellerini sıktılar. İftar yemeğine, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Hüseyin Samani ve Gökçen Özdoğan Enç, Bölge Koordinatörleri, oda başkanları, STK’ların başkanları, geçmiş dönemlerin partili belediye başkanları, geçmişte görev yapan ilçe başkanları ile çok sayıda partili katıldı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti