Advert

Başkanlığınız Batsın..

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Antalya’nın sorunlarına ilişkin yaptığı gündem dışı konuşmada, başkanlık sistemi tartışmaları ve İstanbul’da şehit cenazesinde yaşanan olaylara işaret ederek tepkisini dile getirdi. Kara’nın konuşması AKP’li veki

Başkanlığınız Batsın..
Bu içerik 166 kez okundu.
Advert

Kara’nın gündem dışında yaptığı konuşmanın başlıkları şöyle:

 

AKP’nin kavgacı tutumu turizmi bitirdi

 

“ Avrupalı Seyahat Acentelerinin yaptığı anketlerde Türkiye’ye tatile gelmemelerinin nedeni olarak Cumhurbaşkanının söylemlerini devam ettirdiğinden dolayı Türkiye’ye turist olarak gelmek istemiyoruz diyorlar. Özellikle yaz aylarında Türk ekonomisine ve tarımına büyük desteklerden biri olan Antalya turizmi maalesef AKP iktidarının hamaset üzerine kurulup, ulusal çıkarları yok sayan yönetim anlayışı nedeniyle bitmiş durumdadır. Antalya otellerinde 2015 yılından bu yana % 5 8’lik bir düşüş vardır. Açık olan otellerde ise % 20-25 dolayında bir doluluk oranı vardır. Bu sadece Alanya değil; Manavgat, Belek ve Kemer gibi merkezlerinde de aynıdır. Buralarda da esnaf kan ağlıyor. Rusya’yla bu yaşanan krizin ardından, düşen oran ise % 96’dır. Antalya’ya yılın 5 aylık döneminde hava yolu ile gelen turist sayısı 1 milyon 400 bin’dir ki bu % 42 azalma demektir. 2016 yılı Ocak- Mayıs döneminde gelen turist sayısı da çok düşük kalmıştır.

 

Elmalar çürüdü, portakallar ağaçta

 

Antalya’nın bu dönemde yaşadığı tek sorun turizm değil. Hükümetin genel politikaları ile tarım sektörü de çökmüş durumdadır. Antalya’da ki otellerin özellikle turizm işçileri en büyük maddi gelir kaynağı iken AKP’nin ilk başta düşürmekten övündüğü o dönemin başbakanının cumhurbaşkanının talimat verdim düşürdüm dediği Rus uçağından sonra şimdide pilot hatasından dolayı düşmüş, ya ne yapalım? Diye kıvırdığı bu dönemle bu siyasetle yürümüyor. Turizm ve tarımda bütün bu sorunları yaşamaya devam ediyoruz. Soğuk hava depolarında bulunan elmaların tamamı çürümeye terk edilmiş durumda. Ağaçlarda portakallar toplanamıyor. Sebze meyve hallerinde satış yok, bütün çiftçimiz kan ağlıyor.

 

Ne zaman aklınızı başınıza toplayacaksınız?

 

Sizlerin izlediği politika nedir, yeni hükümetin Başbakanı, varsa yoksa başkanlık diyor.

Batsın diyorum, lanet olsun diyorum, bu ülkenin insanlarını kaosa sürüklemekle, bu insanları birbirine düşürmekle dün orada 4 tane insanı yetiştirdiğiniz yandaşa Genel başkanımıza saldırtıyorsunuz. Sizin bu başkanlık sisteminiz batsın diyorum. Bu sizin yaptığınız kaos değil mi, utanmayacak mısınız, bu halkın evlatlarını öldürtmekten, bu ülkeyi kaosa sokmaktan sıkılmıyor musunuz? Ne zaman aklınızı başınıza toplayacaksınız. O gittiğiniz yerlerdeki o yaptığınız anarşik eylemlerinizi o kaos ortamını yaratmaktan utanmayacak mısınız? Artık yeter deyin.”

 

O sizin İSPARK’ınız da depolanıp da patlatılan bomba var ya!

 

Ne getirdi bu hükümet? Yeni hükümetin başbakanı varsa yoksa başkanlık diyor değil mi? Siz de diyor musunuz? Güzel. Bu başkanlıktan ne kastettiğinizi anlıyor musunuz? Dün İstanbul’daydım. Hani o İSPARK’ın karşısında patlayan bomba var ya, canlı bomba. Hani o emniyet güçlerinin müdahale edemediği. O sizin İSPARK’ınız da depolanıp da patlatılan bomba var ya. Biliyor musunuz? Evet, bir polis arkadaşımızla konuştum. Ne dedi biliyor musunuz? Birilerinin zafiyeti bizim şahadetimize neden oluyor ve itiraz ettiğimizde fırça yiyoruz, yetmiyor sürgüne gönderiyorlar bizi diyor. Allah kabul ederse, inşallah tek tesellimiz şahadet kaldı daha ne yapacağız diyor. Değerli arkadaşlar sizin anladığınız anlayışınız bu fiili başkanlık sisteminiz buysa batsın diyorum. Lanet olsun diyorum. Bu ülkenin insanlarını kaosa sürüklemekle, bu insanları birbirine düşürmekle, dün orada 4 tane insanı yetiştirdiğiniz yandaşa çevik kuvvet giydirerek genel başkanımıza saldırtıyorsanız sizin bu başkanlık sisteminiz batsın diyorum. Bu sizin yaptığınız kaos değil midir? Sıkılmıyor musunuz? Utanmayacak mısınız? Bu halkın evlatlarını öldürtmekten, bu ülkeyi kaosa sokmaktan sıkılmıyor musunuz arkadaşlar? Ne zaman aklınızı başınıza toplayacaksınız? Ne zaman diyorum size? Değerli arkadaşlar bir an önce aklınızı başınıza toplayın, bir an önce kendinize gelin, bir an önce halkın size verdiği oyları düşünün. ..

 

CHP’liler memnun

 

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın mecliste yaptığı bu gündem dışı konuşma Antalya ve Manavgat’ta partililer tarafından takdirle karşılandı. Partililer, Kara’nın meclisteki bu çıkışını parti adına özlenen bir tavır olarak değerlendirdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası