Advert

“ PİS KOKULAR GELİYOR”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Antalya Milletvekili Devrim Kök, bir türlü bitirilmeyen Antalya Batı Çevre Yolunu TBMM’ye taşıdı.

“ PİS KOKULAR GELİYOR”
Bu içerik 62 kez okundu.
Advert

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın yanıtlaması talebiyle verdiği önergesinde Kök, halen yapımı devam eden Antalya Batı Çevre Yolunun Konyaaltı belediyesine ait bölümünün bitirilmesine rağmen, Kepez bölgesinden geçen bölümü ile ilgili olarak ikisi de AKP’li olan, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez belediyesi arasındaki çalışmaların uzun süredir sonuçlanmamasının nedenini ve gerekçelerini sordu.

 

Devrim Kök, hatırlanacağı üzere, Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın geçmişte yaptığı açıklamalarda çalışmaların uzamasının nedeni olarak dönemin CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Konyaaltı Belediye Başkanlığı arasındaki imar sorunları yaşanmasından kaynaklandığını ifade etmişti.

 

Kök, diğer yandan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı da 2015 yılında yaptığı açıklamada,  yolun 2015 temmuz-ağustos aylarında yani yaklaşık 10 ay önce açılacağını ifade etmesine rağmen yol bir türlü açılmıyor. Konyaaltı Belediye Başkanlığı kendi belediyesi üzerine düşen bölüm ile ilgili olarak çalışmalarını çok daha önceden bitirdiğini basında ve kamuoyuyla paylaştı. Konyaaltı kendi üzerine düşen bölümü tamamladı. Kepez neden tamamlamıyor.

Kepez ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasındaki sorun ne? Neyi paylaşamıyorlar?

 

Devrim Kök, bu belediyeler 2 yıldır görevdeler. İkisi de AKP’li. İktidar Partisinden. Büyükşehir Belediyesi ile Kepez Belediyesinin bu sorunu çözmemelerinin nedeni nedir? Konu imar planlarında, imar tadilatlarında mı kilitleniyor. Pis kokular geliyor. Bu sorunun hem biran önce çözümü hem de neden geciktirildiğinin açıklanması gerekiyor.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim. 27.05.2016

 

 

                                                                                                 Devrim KÖK

                                                                                              Antalya Milletvekili

 

 

Yapımı devam eden Antalya Batı Çevre Yolunun Konyaaltı belediyesine ait bölümünün bitirilmesine rağmen, Kepez bölgesinden geçen bölümü ile ilgili olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez belediyesi arasındaki çalışmaların uzun süredir sonuçlanmaması nedeniyle yol yapımının geciktirildiği ve bu nedenle yolun bitirilmediği basında ve kamuoyunda yer almıştır.

 

Buna Göre;

1-     Antalya Batı Çevre Yolunun yapımına hangi tarihte başlanılmış, bu güne kadar ne kadar harcama yapılmıştır? Çevre yolunun Kepez’den geçecek bölümü 2016 Mayıs ayı İtibariyle ne zaman bitirilecektir?

 

İt

2-     Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Kepez Belediyesi arasında Antalya Batı Çevre Yolu projesi ile ilgili olarak halen devam eden çalışmalar nelerdir? İki belediye arasında bu proje ile ilgili olarak herhangi bir anlaşmazlık var mıdır? Var ise nelerdir? Bakanlık olarak bu anlaşmazlıkların çözümü için hangi işlemleri yapacaksınız? Anlaşmazlık yok ise iki belediye arasındaki çalışmaların bitiş tarihi ve Kepez bölgesinden geçecek bölümün açılış tarihi nedir?

 

3-     Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığının 2015 yılında yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 ay önce açılması gereken batı Antalya yolunun halen açılmamasının nedeni nedir?

 

4-     Eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan’ın daha önce  yaptığı açıklamada çalışmaların uzamasının nedeni olarak dönemin CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Konyaaltı Belediye Başkanlığı arasındaki imar sorunları yaşanmasından kaynaklandığını ifade etmesine rağmen, 2 yıldır görevde olan, halen  ikisi de AKP’li olan Büyükşehir Belediyesi ile Kepez Belediyesinin bu sorunu çözmemelerinin nedeni nedir?

 

5-     Konyaaltı Belediye Başkanlığı’nın kendi belediyesi üzerine düşen bölüm ile ilgili olarak çalışmalarını çok daha önceden bitirildiğinin basında ve kamuoyuyla paylaşmasına rağmen, Antalya Batı Çevre Yolunun Kepez Belediyesi ile ilgili olan bölüm neden bitirilmemektedir?

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası