Advert

COŞAR: AKP, ÇÖKÜŞ YAŞAMAKTADIR

CHP Manavgat İlçe Örgütü Başkanı Av. Aliye Coşar, ülke ve Manavgat gündemi ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Coşar açıklamasında; terörden, ekonomiden, işsizlikten, Büyükşehir Belediyesinin Manavgat esnafını mağdur etmesinden ve Alanya’nın büyükşehir

COŞAR: AKP, ÇÖKÜŞ YAŞAMAKTADIR
Bu içerik 89 kez okundu.
Advert

Ülke teröre teslim edilmiştir

 

Öncelikle Kilis’te neler oluyor diye soran Coşar, “Kilis, her gün bombalanmakta ve insanlarımız ölmektedir. Ocak ayından itibaren atılan bombalar nedeniyle 22 kişi hayatını kaybetmiş, 70 kişi yaralanmıştır. Halk bir daha ki bomba nerede patlayacak diye korku içinde yaşamaktadır. Okullar kapalı, eğitim durmuş, halk eve kapanmıştır.  Halkın %25’i ise kentten göç etmiştir. Esnafın çoğu kepenk kapatmış,  iş yapamaz duruma gelmiştir. İktidarın, Suriye politikası sonucu Kilis bu duruma gelmiştir. Sınırlarımız kevgire dönmüş ve güvenlik kalmamıştır. Şehit haberleri almadığımız gün kalmamış ve ülkemiz adeta teröre teslim edilmiştir.  İktidar partisi yaşanan bu olaylara halen tepkisiz durmaktadır. Bu duyarsızlığın sebebi nedir? Kilis Türkiye toprakları içinde değil midir? AKP,  hem iç politikada hem dış politikada çöküş yaşamaktadır. Ekonomi, eğitim, sağlık ve turizm alanları ivme kaybetmekte bunun yanında cari açık büyümektedir. Geliri turizm kaynağı olan Antalya’da ve Manavgat’ta Mayıs ayına girmemize rağmen halen açılamayan oteller vardır. Esnaf en zor dönemlerini yaşamaktadır. İşsizlik tavan yapmıştır. AKP’nin 14 yıllık iktidarında istikrar diyerek ülkemizi ne hale getirdiği açıkça ortadadır” dedi.

 

 

Meclis Başkanı Anayasal suç işlemiştir

Bizim ülkemizin birinci öncelikli sorunları vardır. Terör meselesi? Ekonomi meselesi? İşsizlik meselesi? Nüfusun % 50 sinin açlık sınırı altında yaşamaya çalışması meselesi? Turizmde yaşanan sıkıntılar. Tüm bunları görmezden gelip bir Anayasa değişikliği, bir Başkanlık sistemi tartışılması gündemden hiç düşmüyor. Hükümetin derdi yangından mal kaçırma çabasıdır. Türkiye bu zor süreci yaşarken, ülkenin temel taşı Laiklik tartışmaları yapılıyor. TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın söylediği “bu Anayasa değişmeli bu başlangıç kısmı beni üzüyor laiklik bir kere yeni Anayasa’da olmamalı” sözleri ve yine “Cumhuriyeti kuran kadronun pozitivist ve dinsiz” olduğunu ima eden sözleri söylemesi oturduğu koltuğa ihanettir ve derhal istifa etmelidir. Laiklik,  din ve devlet işlerinin ayrılmasının yanında insanların dini inançlarında, vicdan ve düşüncelerinde özgür olmasını sağlar.

 

 

Savcıları göreve davet ediyoruz

Din ve mezhep siyasete alet olmayacağı gibi bunun sömürüsü de yapılamaz. Bizler şu anda bir Mısır, bir Suriye, bir Libya, bir Irak değilsek bu tamamen laiklik ilkesinin Anayasa’da var olmasından kaynaklanmaktadır. Ulu Önder Atatürk tüm bunları gördüğü için Türkiye Cumhuriyeti’nin laik bir devlet olmasını sağlamıştır. Anayasamızın ilk üç maddesinde devletin niteliklerinden biri olan laiklik ilkesinin, yine Anayasamızın 4. maddesinde değiştirilemeyeceği ve değiştirilmesinin dahi teklif edilemeyeceği açıkça yer almasına rağmen İsmail Kahraman’ın söylediği sözler nedeniyle Anayasayı ve Anayasanın hükümlerini ihlal suçunu işlemiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün savcılarını bu konuda göreve davet ediyoruz.

 

Büyükşehir Belediyesi Manavgat esnafına darbe vurmuştur

 

Antalya Büyükşehir Belediye’sinin, Manavgat’ta bulunan Antalya caddesi ve İbrahim Sözen caddeleri 1 Nisan da başlayıp ve 1 Mayıs arasında tamamlanacağı söylenen çalışmalar, bugün 12 Mayıs olmasına rağmen halen bitirilememiştir. Çalışmalar belki yetişemeyebilir buna saygı duyarız. Ancak yetiştirmek için en ufak bir çabaları yoktur. Turizmin kötü olması sebebiyle esnaf son derece mağdur durumdadır. Bu çalışmalardan dolayı esnafa bir darbede Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden gelmiştir. Üzülerek söylüyoruz ki Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’a hiç iyi gelmemiştir. AKP Antalya milletvekillerinden Manavgat’a misafir gibi gelip gitmelerini değil,   Manavgat’ın Bütünşehir Yasası’ndan mağdur, turizmden mağdur olan esnafların sorunlarını dinlemelerini bekliyoruz.

 

 

 Manavgat il olmaya aday bir kenttir      

 Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim’in açıklamaları ile ilgili birkaç şey söylemek istiyoruz.  Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ali Dim’in, Alanya’nın büyükşehir olmasını ve Manavgat’ın Alanya’ya bağlanması yönünde yapmış olduğu açıklama fazla irdelenmeden ve düşünülmeden söylenmiştir.  Biz CHP Manavgat İlçe Örgütü olarak bu söylemlerine katılmıyoruz. Manavgat sosyo kültürel ve jeopolitik yapısı itibariyle il olmak için en uygun ilçe olduğunu düşünmekteyiz.

 

Kurumlar ve STK’lar el ele vermeli

 

Manavgat’ın batısı, doğusu ve kuzeyi ile geniş alanlara sahip olması nedeniyle şehirleşmeye uygun bir yapısı vardır. Doğru bir yapılaşma ile Manavgat Türkiye’nin incisi bir il olmaya adaydır. Sahip olduğu değerler yönünden turizmin gözbebeği olan Manavgat bir markadır. Ayrıca biz Belediye Başkanımız ve kaymakamımız öncülüğünde siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve odaların katılımı ile Manavgat’ın il olmasını sağlamak için yeni oluşuma gidilmesini ve tekrar eski günlerde olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde il çalışmalarının yürütülmesini öneriyoruz. Bunun için elimizden gelen bütün katkıyı verebileceğimizi söylüyoruz. Manavgat olarak daha önce bunu başardık. Parti olarak biz bunun tekrar hayata geçirilebileceğini düşünüyoruz. Bunun için herkese çağrı yapıyoruz buyurun hep beraber çalışalım Manavgat’ın özlemi olan il olma umudunu tekrar yeşertelim.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti