Advert

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara; Manavgat’ta Yaşanan Cinsel İstismarı Sordu

Manavgat’ta Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Dr. Hüseyin Vural İlköğretim Okulu’nda yaşanan cinsel istismar iddialarını Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, TBMM’ye taşıdı.

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara; Manavgat’ta Yaşanan Cinsel İstismarı Sordu
Bu içerik 68 kez okundu.
Advert

Son dönemde artan çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarının kaygı verici boyuta ulaştığını ifade eden CHP’li vekil, Milli Eğitim Bakanı’na sorduğu sorularda okul müdürünün kendi özel işleri nedeniyle ortaya çıkmasını istemediği bu olayın aydınlatılmasını istedi.

 

Mağdurun İfadesinin Her Satırı Suç Teşkil Ediyor

 

Mağdurun ifade tutanağında yazan ifadelerin sanığın tutuklanması için yeterli olduğunu düşündüklerini belirten Kara, ifadedeki her cümlenin suç teşkil ettiğinin açık olduğunu belirtti.

 

Okul müdür yardımcısı hakkındaki temizlik görevlisine tecavüz iddialarını da soran Kara, Müdür Yardımcısının olayın yaşandığı günden bugüne kadar hakkındaki iddialara rağmen görevine ne sıfatla devam ettiğinin de yanıtlanması gereken önemli konulardan biri olduğunu belirtti.

 

Mağdur İçin Hastaneden Rapor Alındı Mı?

 

Soruşturma esnasında ya da olayın yaşandığı dönemde mağdurun hastane ya da Adli Tıptan aldığı raporun olup olmadığını soran Kara, olayın yaşanmasının üzerinden geçen 1 yılın ardından konunun yetkili mercilere hangi tarihte iletildiği ve soruşturmanın ne zaman başladığını da öğrenmek istedi.

 

Okul Müdürünün Olayı Örtbas Gerekçesi Hayret Edici

 

Okul müdürü hakkındaki vahim iddiaları da Bakanın yanıtlamasını istediği önergesinde, ‘’Bunca yıllık doktorum, hayatımda hiçbir zaman Engelli bir bireyin ya da Çocuk Esirgeme Kurumu’nda yetişmiş bir vatandaşın yalan söylemeye meyilli olduğuna dair bilimsel bir açıklama ya da kanı duymadım’’ diyerek, Okul müdürünün konuyu, kendisine iletildiği ilk anda bu gerekçe ile örtbas etmeye çalışmasına hayret ettiğini dile getirdi.

 

Önergede ayrıca, Okul Müdürünün sahip olduğu Engelliler için özel bir eğitim kurumunda bu olayın duyulması ile yaşayabileceği ticari kaygılar nedeniyle konunun yargıya taşınmasının engellendiği iddiaları ile bu sebeple müdürün aileyi ikna için evlerine gittiği ve kızlarına tehditle bu şekilde ifade vermesi gerektiğinin söylendiğini anlattığına dair iddiaların da Bakan tarafından yanıtlanması istendi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı