Advert

GÜNDOĞMUŞ’TAN CEVAP VAR!

Gündoğmuş’un AK Partili Belediye Başkanı Mehmet Özeren, bir süredir ilçe sınırları içerisinde yer alan Güneycik, Çaşır, Namaras ve Okurcalar yaylalarındaki mevcut yapılara 3091 Sayılı Kanun (TAŞINMAZ MAL ZİLYEDLİĞİNE YAPILAN TECAVÜZLERİN ÖNLENMESİ HAKKIND

GÜNDOĞMUŞ’TAN CEVAP VAR!
Bu içerik 25 kez okundu.
Advert

Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Kaymakamlık makamı tarafından alınan yıkım kararlarından ciddi bir şekilde rahatsız olmuş olacak ki Manavgat’ta Gündoğmuşlularla yaptığı bir toplantıda, “kimse merak etmesin, kimsenin evini yıktırmayacağız” gibi laflar etmişti. Gazete haberimizde biz bu sözünü hatırlatarak “Manavgat’ta Coştu, Gündoğmuş’ta Şaştı” diye bir başlık atmıştık. Ayrıca bu yasanın hukuk çerçevesinde kişilere özel uygulandığını iddia eden vatandaşların iddialarını da gündeme taşımıştık. Sayın Özeren, haberimizi ve bu iddiaları tekzip etmemiz için bir yazı gönderdi. Normal şartlarda mahkeme kararı olmadan ‘TEKZİP’ yayınlamak gibi bir mecburiyetimiz yok. Ancak kişilerin kendini ifade etme özgürlüğüne de sonuna kadar saygılıyız. Ayrıca Sayın Özeren’in nezaket kuralları dışına taşmadan ricacı üslupla kaleme aldığı tekzip yazısını da basın ahlak ve ilke kuralları içerisinde yayınlamayı bir görev biliyoruz.

 

İşte o yazı:

 

“30 Nisan 2016 tarihli gazetenizin 1. sayfasında başlık olarak, 7. sayfasında detayıyla verilen şahsımla ve Gündoğmuş Belediyesi ile ilgili haber hakkında eksik ve yanlış bilgilerin incelenerek açıklamamızın aynı sayfalarda yayımlanmasını istirham ederim.

 

Konuyla ilgili olarak,

 

1-      Kaymakamlık makamının, Güneycik, Çaşır, Namaras, Okurcular yaylasın’ da alınmış olduğu birçok yıkım karar vardır.

 

Bunlardan sadece ikisi hakkında (RAMAZAN AK ve BAYRAM CERTEL ) mükerrer defalar ‘ yıkım talimatı’ kurumumuza gönderilmiştir.

 

2-      Diğer evlere göre bu iki evin, Kızıloluk su kaynağının üstünde olması farklılık olarak belirtilmiştir.

 

3-      Diğer evlerden farklı olarak bu iki ev hakkında bir işletmeci ‘ yıkım işini ücretsiz olarak yapacağını’ beyan eden bir dilekçeyi belediyemize sunmuştur.

 

4-      Partizanlık yaptığımızı iddia eden vatandaşlarımızdan Ramazan AK’ın AK PARTİ’ ye üye olmak için müracaat ettiği tespit edilmiştir.

 

Ak Partili bir Belediye Başkanının, AK Partili bir vatandaş hakkında, üst makamlarca verilen bir kararı uygulaması partizanlık mıdır?

 

5- Şahsım ve kurumum olarak, vatandaşların mağdur edilmesine karşıyız. Ancak yasaların uygulanması konusunda inisiyatif mümkün olmadığının farkındayız.

 

Yaylalarda 500 senelik ‘yurt’ tabir ettiğimiz yerlerde üreticinin, hayvancılıkla iştigal eden kardeşlerimizin insan onuruna yakışır mekânlarda yaşaması için gereken ‘yasa değişikliğini’ ilgili ortamlarda seslendiriyoruz.

 

Bu konuda mücadelemize devam ediyoruz. Ancak üst makamlardan gelen talimatların yerine getirilmesi noktasında efelenmeyi, ‘ucuz kahramanlık’ olarak değerlendiriyor ve itibar etmiyoruz.

 

6- Haber başlığındaki ‘Manavgat’ta Çoştu Gündoğmuş’ ta Şaştı.’ İfadesini kabul etmiyoruz.

 

Allah şaşırtmasın. Hiçbir yerde şaşmadık. İnşallah şaşmayız. Gündoğmuş gibi şikâyetin çok olduğu bir coğrafyada, adımlarımızı hesaplı atarak hizmet etmeye çalışıyoruz.

 

 

Kamuoyuna duyurur saygıyla sunarım.”

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı