Advert

Manavgat’ta sakın hastalanmayın!

Devrim Kök, Manavgat’ta yaşıyorsanız sakın hastalanmayın. 500 bin nüfuslu ilçede yoğun bakım ünitesinde sadece 3 tane yatak var dedi.

Manavgat’ta sakın hastalanmayın!
Bu içerik 57 kez okundu.
Advert

Kök, yapımına 2011’de başlanılmasına rağmen bu güne kadar bitirilemeyen Manavgat Devlet Hastanesini TBMM’ye taşıdı. Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yanıtlanması talebiyle soru önergesi veren Devrim Kök, ek bina inşaatının 5 yıldır bitirilememesi nedeniyle şu anda Manavgat Devlet hastanesinde sadece 3 tane yoğun bakım yatağı bulunuyor. Bu durum kışın 200 bin, yazın ise yoğun turist akımı nedeniyle nüfusu 500-600 bin kişiye ulaşan Manavgat ilçesini ve bölge halkı mağdur ediyor.

 

Manavgat’ta hastalanan bir kişinin yoğun bakım ünitesinde yeterli sayıda yatak olmaması nedeniyle Manavgat’tan Serik, Alanya, Kumluca, Finike gibi ilçelere gitmek zorunda bırakıldığını ifade eden Kök, kimi zaman Antalya Merkezde de yeterli yer kalmadığında hastalar Konya gibi civar illere gönderiliyor. İlçede yoğun bakım ünitesinin yeterli olmaması, sadece 3 tane yatak olması nedeniyle 25 ile 100 kilometre uzaktaki ilçelere gönderilen hastalar daha hastaneye yetişmeden yolda hayatını kaybediyor.

 

 “Devlet Manavgat Halkına sakın hastalanma, sonuçlarına katlanırsın” diyor.

 

2011 yılında Toplu konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımına Manavgat  Devlet Hastanesi ek bina inşaatının yılan hikâyesine döndüğünü söyleyen Kök, inşaat 2011 yılında yüklenici firmanın yaşadığı finansal sorunlar nedeniyle durmuş. 2012 yılında da yaklaşık 1 yıl ara verilmiş. 2013 yılında ise ihalenin yenilemesiyle inşaatına yeniden başlanılmış.2016 Mayıs ayına gelmemize rağmen hala bitirilememiş.

 

Kök, “Manavgat Devlet Hastanesi ek bina yapım işi bu güne kadar kaç müteahhide verilmiş? Devletin kasasından bu güne kadar kaç lira çıkmış? Sağlık Bakanlığı Manavgat Devlet Hastanesi ek binasının bu güne kadar yapılmaması nedeniyle hangi işlemleri yapmış? Hangi gerekçelerle yeterliliği olmayan müteahhitlere hastane yapım işi verilmiş? Yazın nüfusu 500-600 binlere çıkan Manavgat’ta yaşayanlar neden çaresiz bırakılıyor? Sanki Manavgat halkı siyasi tercihleri nedeniyle cezalandırılıyor. Bu durum kabul edilemez. Sağlık Bakanlığının bu sorulara bir an önce cevap vermesi ve hemen bir soruşturma açması gerekiyor” dedi.    

 

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?