Advert
Advert
Advert

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANDAN ANTALYA’NIN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ MESAJI

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Sayın Binali Yıldırım Antalya’nın Kurtuluşunun 95'inci Yıldönümü nedeniyle Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na birer “Tebrik Telgrafı” gönderdiler.

CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKANDAN ANTALYA’NIN KURTULUŞUNUN YILDÖNÜMÜ MESAJI
Bu içerik 43 kez okundu.
Advert

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan telgrafında: “Antalya İlimizin Düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde vatandaşlarımıza tebriklerimi iletiyorum.

İstiklal Mücadelesi, Vatanı canlarından üstün tutan kahramanlıklarıyla tarihe mal olan tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin emsalsiz fedakârlıkları, aziz milletimizin bağımsızlığına ve özgürlüğüne sahip çıkma kararlılığı sayesinde zaferle neticelenmiştir.

Böyle kutlu bir anlayışla kadim medeniyetimizin mirası üzerine kurulan cumhuriyetimizi kazanımlarıyla korumak, yaşatmak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak, yeni başarılarla daha da güçlendirmek suretiyle geleceğe taşımak için büyük bir azimle çalışmaya devam ediyoruz.

Bu inançla, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

Antalya’nın bu gurur gününü tekrar kutluyor, tüm vatandaşlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Başbakan Sayın Binali Yıldırım ise: “Yüce bir ruh ve bilinçle kazanılmış topraklarımızın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümünü kutluyorum.

Vatan sevgisi ve bağımsızlık inancından taviz vermeden tüm olumsuz şartlara rağmen milletimiz, ordusuyla tek vücut olmanın verdiği güçle eşine az rastlanır bir kahramanlık örneği sergileyerek özgürlüğüne sahip çıkmıştır.

Tarihin her döneminde milletimizin gösterdiği o azim ve inanç, geçmişimizi unutmadan geleceğe doğru umutla ilerlememiz için bizlere güç vermektedir.

 

Kahramanca yurdunu savunurken hakka yürüyen tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde eğiliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyor, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve muhabbetlerimi gönderiyorum.” İfadelerine yer verdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HİNDİSTAN ZİYARETİ  MEYVELERİNİ VERİYOR
HİNDİSTAN ZİYARETİ MEYVELERİNİ VERİYOR
Efsaneler Kupası Galatasaray’ın
Efsaneler Kupası Galatasaray’ın