Advert

LAİKLİK BİZİM İÇİN KIRMIZIÇİZGİDİR

CHP Antalya İl Kadın Kolları Mayıs ayı toplantısı İl Başkanlığında İlçe Başkanlarının katılımlarıyla gerçekleştirildi.

LAİKLİK BİZİM İÇİN KIRMIZIÇİZGİDİR
Bu içerik 62 kez okundu.
Advert

CHP’li kadınların çalışma planı hazır

İl Başkanlığında CHP Antalya İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci Başkanlığında yapılan toplantıda, Yeni dönemde örgüt çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Mahalle çalışma planlaması yaptıklarını Belirten Deveci; Tüzük değişikliği ile ilgili kadın kollarıyla ilgili kısımlarını ilçe Başkanlarıyla değerlendirme de bulunduklarını söyledi.

 

Şiddetle kınıyoruz!

Geçtiğimiz hafta TBMM'nin Meclis Başkanı'nın Cumhuriyetimizin en önemli ilkelerinden biri olan laiklik ilkesinin anayasadan çıkarılmasına dönük sarf ettiği sözleri İl Kadın Kolları olarak şiddetle kınıyoruz. Diye belirten Deveci; “Meclis Başkanı Laikliğe, inanç özgürlüğüne, Cumhuriyete açıktan bir saldırı yapmıştır. Öylesine,  yanlışlıkla söylenmiş sözler değildir. Yazılı metine dökülmüş bilinçlice hazırlanmış açıklamadır. Bu sözler TBMM Başkanı'nın üzerine yemin ettiği Anayasa'da yer alan Laikliğe karşı “artık zamanı geldi” sözleridir. Bu sözler AKP’nin seçtiği meclis başkanının inanç özgürlüğüne, bir arada yaşama kültürüne nasıl baktığını açıkça göstermiştir.” Dedi.

 

Sonuna kadar savunacağız

Deveci konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

 

Cumhuriyetimizin ve wwwkrasimizin temel değerlerinden laiklik ilkesi bizim için kırmızıçizgidir. Tek bir Cumhuriyet Halk Partili hayatta kalana kadar savunacağımız ve kırmızıçizgimiz olarak her zaman arkasında duracağımız bir ilkedir Laiklik. Meclis başkanının bu sözleri AKP tarafından kabul ediliyorsa AKP Laikliği ortadan kaldırmak istiyordur. Kabul etmiyorsa: meclis başkanını istifaya çağırması gereken de AKP'nin ta kendisidir. TBMM Başkanı acilen istifa etmelidir. Laik wwwkratik cumhuriyete inanan herkes bu istifa çağrısına ortak olmak zorundadır. Biz CHP olarak açıkça söylüyoruz. “İsmail Kahraman TBMM Başkanlığı'ndan derhal gitmelidir.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası