Advert

Devrim Kök: Şarkı türkü ile büyüyenler eşkıya mı olur?

Devrim Kök, “Başbakan olarak olarak müziğe, baleye, dansa, spora, Milli Bayramların kutlanılmasına, üniversitelere karşı mısınız? Şarkı türkü ile büyüyenler eşkıya mı olur” diye sordu…

Devrim Kök: Şarkı türkü ile büyüyenler eşkıya mı olur?
Bu içerik 25 kez okundu.
Advert

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Antalya Milletvekili Devrim Kök, Başbakanlık ve Gençlik ve Spor Bakanlığının sponsor olduğu,  İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) tarafından bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Ümmetin Renkleri" adlı etkinlikte Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün Milli Bayramlardan eğitim sistemimize, üniversitelerden, spora kadar Cumhuriyet ve kazanımları hakkında yaptığı konuşmayı TBMM’ye taşıdı.

 

Ne kadar ödenek sağladınız?

Devrim Kök, “Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması isteğiyle verdiği soru önergesinde,  Milli Bayramlarımıza, eğitim sistemi de dahil olmak üzere, baleden spora, üniversitelere kadar her türlü ağır eleştirilerin yapıldığı böyle bir etkinliğe Başbakanlığın ve Gençlik ve Spor Bakanlığının sponsor olmasının gerekçesini,  hem de bu etkinliğin düzenlenmesi için hangi kurum ne kadar ödenek sağladığını sordu”

 

Teröristlerin üniversiteden çıktığı doğru mudur?

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak baleye, dansa,  Milli Bayramlarda öğrencilerin spor gösterileri yapmasına, sporu,  üniversiteleri sizde sponsoru olduğunuz toplantıda ifade edildiği gibi rezalet olarak görüyor musunuz diye soran Kök, “Toplantıda iddia edildiği gibi teröristlerin üniversitelerden çıktığı doğru mudur? Doğru ise bu üniversiteler hangileridir? Başbakan olarak bu güne kadar bu üniversitelerin terörist yetiştirmesine göz yummanızın nedeni nedir?  Yine ifade edildiği gibi Üniversiteleri kapatıp medrese sistemine geçmeyi düşünüyor musunuz? Bu konuda da Başbakanlık olarak yaptığınız herhangi bir çalışma var mıdır? “diye sordu.

 

Bu iki bakanlığınızın bilimsel çalışmaları var mıdır?

Kök önergesinde, şarkı ve türkü dinleyenlerin eşkıya olduğunun ifade edildiğini, Başbakan’ın açıklama yapması gerektiğini ifade ederek,  sponsoru olduğunuz toplantıda ifade edildiği gibi şarkı ve türkülerle büyümek eşkıya olmak için yeterli sebep midir? İnsanları şarkı ve türkü gibi eşkıya olmaya iten başka sebepler de var mıdır? Varsa nelerdir? Bu sebepler üzerinde Başbakanlık, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı olarak yaptığınız bilimsel araştırmaların yapılıp yapılmadığını öğrenmek istiyorum dedi.

 

Devrim Kök, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 3.Uluslararası Ümmetin Buluşması Etkinliğinde Başbakanlık ve Gençlik ve Spor Bakanlığının sponsorluğu sayesinde Milli Bayram kutlamalarını, sporu, sanatı, müziği, üniversiteleri hedef almasına, Cumhuriyetimize ve değerlerine hakaret etmesine Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak izin vermesi kabul edilemez.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?