Advert

Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı M. Ali Dim, yıllardır süre gelen bir tartışmanın fitilini yeniden ateşledi.

Bu içerik 85 kez okundu.
Advert

Kendi gazetesinde çıkan habere göre Dim,“Alanya il olamaz, Büyükşehir ili olur” diyerek hedef yükseltmiş.

 

Hatta ve hatta daha da ileri giderek kendi düşüncesine göre birde harita çıkarmış. Çıkardığı haritada da Manavgat, Gazipaşa, Gündoğmuş, Akseki, İbradı, Anamur, Bozyazı, Sarıveliler gibi ilçeler var. Yıllık nüfus artışını da hesaplayarak yeterli nüfusun sağlanacağını ve 2019’a yetiştirilebileceğin altını çizerek Alanya’nın Büyükşehir ili olmasını istiyor ve de Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nu göreve davet ediyor.

 

Hadi buraya kadar wwwkratik hakkıdır, bir Alanyalı olarak düşüncesini dile getirebilir diyelim. Ancak deneyimlerinden şüphe duymadığımız Sn. Dim’in bu öneriyi ortaya atarken haritada çıkarmış olduğu ilçelerin belediye başkanlarıyla bir görüşmesi olmuş mudur şayet olmuşsa belediye başkanlarının tepkisi ne olmuştur? Sorularının cevabı da olması gerekmez miydi?

 

Dahası bu ilçelerin yerel dinamikleri ve halkı ne türlü bir tepki vermiştir? Bunlar muallakta..

 

Ancak ben Sn. Dim’in bu açıklamasını “söyleyene değil de söyletene bak” türünde değerlendirilmesi görüşündeyim.

 

Ak Parti iktidarının en iyi yaptığı işlerden biri algı operasyonlarıyla yapmak istediklerini birilerinin ağzıyla halka duyurmaktır. Anlaşılacağı gibi de ‘ağız’ olarak isminin önünde bol unvan olan Sayın Dim seçilmiştir.

 

Ayrıca Dim, “Alanya’nın siyaset konforu ve şansı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’dur” söylemiyle de Başkan vekilliği yaptığı Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin (TGC) bağımsız olması gereken yapısına da gölge düşürmüştür.

 

İşin özeti şudur: İktidar partisi bölgeyi AK Partilileştirmek çabasındadır. Bunun içinde her yolu mubah sayıp bu yönde stratejiler geliştirecektir. Sn Dim, bu stratejinin ilk aşaması olarak devreye sokulmuştur

 

Neden mi?

 

Bakınız Sayın Dim’in çıkardığı haritadaki mevcut ilçelerin 2014 yerel seçim sonuçlarına bir göz atalım:

 

Manavgat, İbradı CHP, Alanya, Anamur, Bozyazı MHP, Gündoğmuş, Akseki, Gazipaşa AK Parti ve Sarıveliler BBP seçimi kazanmış partiler olarak karşımızda duruyor.

 

Sarıveliler’in BBP’den seçilen belediye başkanı 1 yıl sonra AK Parti’ye transfer olmuş ama seçmen dağılımına bakıldığında seçmen iradesinin AK Parti’den yana olmadığı açıkça görülmektedir.

 

Adı geçen ilçelerin belediye başkanları ve yerel dinamikleriyle görüşmelerim sürüyor. Ulaşabildiklerim bu açıklamaya tepkililer. Kendi iradeleri dışında ilçelerinin isimlerinin böylesine ortaya atılmasından rahatsızlar. Buralardan resmi açıklamalar geldiğinde sizlerle paylaşacağım.

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen yapmış olduğu yazılı bir açıklamayla görüş ve düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı. Bu açıklamaya ilçem Manavgat adına sonuna kadar destek veriyorum ve bana neye mal olursa olsun vermeye de devam edeceğim.

 

Manavgat halkının büyük bir çoğunluğu Sözen’in açıklamasına destek verirken oda başkanları ve STK’ların sessiz kalmalarını da anlamak mümkün değil.

 

Odaların ve STK’ların başkanlarına sesleniyorum:

 

Manavgat üzerine türlü türlü çoraplar örülürken sesinizi çıkarmayacaksınız da ne zaman çıkaracaksınız?

 

Seçimle iş başına gelmiş yöneticiler olarak çekinmenize ve korkmanıza gerek yok!

 

Bu sessizliğinizin sizi yok etmesine izin vermeyin!

 

Ve unutmayınız ki;

 

İstiklal Marş’ımız bile “KORKMA” diye başlar…

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı